Bu Altcoin Söylentilerle Patladı: Kullanıcılar Akın Etti!

Bu Altcoin Söylentilerle Patladı: Kullanıcılar Akın Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Söylentilerle Patladı: Kullanıcılar Akın Etti!

Fan token’ler, taraftarlar ve spor kulüplerini bir araya getiren Blockchain tabanlı kripto para birimleri. Fenerbahçe, Galatasaray ve diğer büyük spor kulüplerinin kendi fan token’lerinin takımını desteklemek isteyen yatırımcılar tarafından kapış kapış satıldığını gördük. Bu alandaki altcoin projelerinden son patlama Göztepe SK Fan Token (GOZ), Rus oligark Roman Abramoviç’in İzmir ekibi Göztepe’ye yatırım yapacağı söylentileriyle kısa sürede 90 TL’ye (5,9 dolara) ulaştı.

Altcoin, yatırım iddiaları ardından %500 yükseldi

Bugün, Türkiye’nin en önemli spor takımlarından biri olan Göztepe’nin fan token projesinde yüzde 500’lik fiyat artışı görüldü. Rus iş adamı Roman Abramovich’in takıma yatırım yapacağı yönündeki spekülasyon, yükselişe neden oldu. İzmir ekibinin Göztepe’ye yatırım yapacaklarını açıklaması kısa sürede GOZ projesine yüzde 500’lük bir ivme kazandırdı. Valencia, Manchester City, Fenerbahçe ve Arsenal fan token’leri de yükselişteydi. Günün patlaması GOZ fan token, 1,5 dolardan işlem görmeye başladıktan sonra, kısa sürede 6 dolara hızla tırmandı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Söylentilerle Patladı: Kullanıcılar Akın Etti! 1

Göztepe SK Fan Token (GOZ) fiyatı neden yükseldi?

Rusya-Ukrayna krizinin ardından Chelsea’yi satmak zorunda kalan Rus iş adamı Roman Abramoviç’in Göztepe’ye yatırım yapıp belki de kulübü satın alacağına dair çıkan haberler, İzmir takımının taraftar token’inde büyük bir yükselişe yol açtı. Son 24 saatte 20 TL’den 90 TL’ye (6 dolar) yükselen Göztepe, sadece iki gün önce 14 TL’den (0,84 dolar) işlem görüyordu.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Söylentilerle Patladı: Kullanıcılar Akın Etti! 2

GOZ’daki büyüme, Coinmarketcap istatistiklerine bakıldığında çok daha net bir şekilde fark edilebilir. Kullanıcılar, GOZ fiyatındaki artışı yakalamak için Paribu borsasına akın etti. Ancak sadece 24 saat içinde toplam 4 milyon dolarlık bir pazar değerine sahip olan GOZ tokeni, 48 milyon doların üzerinde işlem hacmine sahipti. Göztepe taraftar token girişimi, bir Rus oligarkın yatırım yapabileceği yönündeki haberlerle körüklenen şu anda 3.68 dolardan satılıyor. Kulübün takipçileri duyuruda kendinden geçmişken, token yatırımcıları kendinden geçmiş durumda. Ancak haberler netlik kazanmadığı için bu hype aynı hızda sönebilir. Kriptokoin.com olarak güncel fiyat analizlerini aktarıyor olacağız.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap