Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi!

Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi!

Popüler altcoin projelerinden olan Cardano (ADA), istikrarlı bir şekilde popülaritesini artırıyor ve kripto piyasasında en gelişmiş kripto paraları arasında ilk 3’e giriyor. Her ne kadar son dönemlerdeki genel kripto piyasası düzeltmesinden nasibini alarak düşüşler yaşasa da, Cardano’nun geliştirme faaliyetleri, kripto pazarlarında zirvede kalmasını sağlıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi! 1

Altcoin projesi olarak Cardano gelişmeye devam ediyor

Paylaşılan son veriler Cardano içi iç aşıcı. Activity Contributors Count (Etkinlik Katkıda Bulunanlar Sayısı)’na göre, Cardano katkı sayısında üçüncü sırada yer alıyor. Coin98 Analytics tarafından paylaşılan Santiment verilerine göre Cardano (ADA), blockchain endüstrisinde en aktif olarak geliştirilen ağlardan biri olmaya devam ediyor. Sıralamanın başında Solana var. Solana, pazardaki en aktif olarak geliştirilen proje olmaya devam ediyor ve 533 aktif katılımcı ile ilk sırada yer alıyor. İkinci sıra öncü altcoin olan Ethereum tarafından tutuluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi! 2

Alınan bilgilere göre, yazım zamanında, Cardano’nun sürekli olarak ağın gelişimi üzerinde çalışan yaklaşık 120 aktif günlük katılımcısı var. Santiment’in metriği, GitHub gibi kaynaklardaki etkinliği ve katkıların sayısını izliyor. Projeye daha fazla kullanıcı katkıda bulunursa, sıralamada o kadar üst sıralarda yer alır. Aynı sağlayıcılardan başka bir gösterge, Cardano blockchaininin geliştirme faaliyetinin ikinci sırada kaldığını, Solana‘nın ise hala birinci sırada olduğunu gösteriyor. Cardano blockchaini için akıllı sözleşme teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle, daha fazla geliştirici ağı kullanmaya ve çeşitli kullanım durumları yayınlamaya başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Satışlara Karşın Dorukta: Birinci 3’e Girdi! 3

Şimdiye kadarki en büyüğü, zincirde kilitli toplam değerin en az %96’sını tutan SundaeSwap merkezi olmayan değişim platformudur. DeFi LIama izleme hizmetine göre, şu anda 120 milyon dolardan fazla Cardano, Cardano ağında oluşturulan çeşitli sözleşmelerde kilitli durumda. SundaeSwap ilk sırada gelirken, ikinci sırayı başka bir merkezi olmayan borsa olan MuesliSwap alıyor. Cardano tarafından alınan en son güncelleme, Plutus Komut Dosyalarının 80 kb’a çıkarılmasıydı. Ancak güncelleme, ağın gelişimi için büyük bir yükseltme olarak kabul edilebilirken, piyasa bunu kısa vadede değerlendirecek gibi görünmüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap