Bu Altcoin Microsoft Dopingiyle Fırladı ve Piyasanın Lideri Oldu!

Bu Altcoin Microsoft Dopingiyle Fırladı ve Piyasanın Lideri Oldu!

Paylaş
Bu Altcoin Microsoft Dopingiyle Fırladı ve Piyasanın Lideri Oldu!

Kriptokoin.com – Kripto para ve Blockchain projesi Enjin, Microsoft Azure ile ortaklık yapıyor. Microsoft ve Blockchain oyun firması Enjin, Azure Heroes ismiyle yeni bir tokenize ödül programı açıkladı. Ayrıca Microsoft programı “seçili Batı Avrupa ülkelerinde” başlatıyor. Boğalar, popüler altcoin Enjin Coin (ENJ)’in fiyatının Microsoft’un açıklamasından kısa bir süre sonra hızla yüzde 50’nin üzerinde atmasını sağlayarak, piyasa değerini yaklaşık 70 milyon dolara yükseltti. Microsoft destekli bu ralli, ENJ’yi dün ve bugünde devam eden artışla piyasanın en iyi performans gösteren kripto parası yaptı.

Blockchain projesi Enjin, Microsoft Azure ile ortaklık yapıyor

Dev teknoloji şirketi Microsoft’un bulut servisi Azure, katılımcılar için bir ödül sistemi olan Azure Heroes’i oluşturmak adına Enjin’in teknolojisini kullanacağını duyurdu. Yeni tokenize ödül programı olan Azure Heroes’ı tanıtan Microsoft, internet sitesinde  Enjin’le olan ortaklığını  bildirdi. İki şirket, Blockchain tabanlı bir “rütbelendirme programı” sağlamak adına iş birliği yapıyor.

Microsoft, Azure’nin açık kaynaklı bulut bilgi işlem platformunu ödüllendirmenin bir yolu olarak “Blockchain tabanlı bir rütbelendirme programı” ortaya koydu. Azure hakkında kodlama veya blog oluşturma gibi “sisteme katkı sağlayan eylemlerini” tamamlayan katılımcılara rozetler verilecek. Bu rozetler açıklamaya göre, dijital porsuklardan oluşacak. Kullanıcıların dijital porsukları ise sahiplerine özgü olacak  ve katılımcılar bu tokenleri Non-Fungible Token (NFD) olarak alacaklar.

Katılımcılar ödül programı kapsamında beş farklı “sevimli porsuk” türü seçmeye hak kazanacaklar

Seattle merkezli teknoloji devi, başlangıçta Enjin’in kurucu ortağı Witek Radomsky tarafından önerilen ERC-1155 Ethereum token standardını kullanarak 12.000 eş olmayan dijital porsuk tokenleri çıkardı. Topluluk üyeleri, “Content Hero”ndan (sınırlı 250 arz), daha yaygın olan “Maker” porsuğuna (10.000 arz) kadar değişen beş farklı “sevimli porsuk” türü seçmeye hak kazanacaklar. Aşağıdaki tabloda görülebileceği gibi her bir dijital porsuğun arzı birbirinden farklı olacak.

Microsoft şimdi kendini NEO, Hyperledger ve Truffle gibi etkileyici sayıda Blockchain projeyle ilişkilendiriyor. Ancak en son duyuruya bakılırsa firma Ethereum’un en güçlü kurumsal sponsoru statüsünü pekiştiriyor gibi görünüyor. Seattle’daki teknoloji devi, Ethereum’un akıllı sözleşme doğrulama planını geliştirmek için -AI’yi demokratikleştirmek için kullanımı da dahil olmak üzere- baş döndürücü bir dizi akıllı sözleşme platformu projesini duyurdu.

Popüler altcoin, Microsoft destekli ralliyle piyasanın yıldızı oldu

Microsoft ile yapılan yeni işbirliği, Enjin için kesinlikle iyi bir pazarlama fırsatı oluşturuyor. Azure Heroes dağıtımdan sonra pazarda likit hale gelecek ve sonuçta bu dijital porsukların sahiplerine kayda değer kârlar getirebilir. Microsoft ile olan yeni işbirliğinin duyurulmasının ardından Enjin’in (ENJ) fiyatı yüzde 50’nin üzerinde artış gördü.  ENJ kripto parası, dev Bitcoin borsası Binance’de 820 Satoshi seviyelerinden 1230 Satoshi seviyelerine kadar fırladı.

Yazım sırasında da altcoin’deki yükseliş devam ediyor. ENJ şu anda yüzde 44 oranında artışla 0,087 dolardan ticaret yapıyor ve kripto para yaklaşık 69 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Microsoft destekli bu yükseliş, ENJ’yi piyasanın en iyi performans gösteren kripto parası yaptı. Piyasadaki kritik altcoin haberleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Popüler Altcoin, Milyarlarca Kullanıcıyla Büyük Piyasa Patlamasına Hazır!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap