Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Skandal Büyüdü, Fiyat Çöktü!

Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Skandal Büyüdü, Fiyat Çöktü!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Skandal Büyüdü, Fiyat Çöktü!

Wonderland isimli bir altcoin ve merkeziyetsiz finans projesinin (DeFi) kurucu ortağı, bir topluluk oylamasının ardından harekete geçmeye hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altcoin proesinin kurucu ortağı harekete geçti: Fiyat düştü

30 Ocak’ta Wonderland kurucu ortağı Daniele Sestagalli, Avalanche tabanlı rezerv döviz deneyinin sona erdiğini tweetledi. Ayrıca bölünmüş topluluğun “başarısız olduğumuz anlamına geldiğini” ekledi. Projeyi kurtarmak veya sona erdirmek için oylama, Sestagalli’nin eski ortağı ve Wonderland hazine başkanı Michael Patryn’den (‘0xSifu’ takma adlı) geçen hafta sonunda istifa etmesini istemesinden sonra geldi. Adını birkaç kez değiştiren Patryn’in kapatılmış Kanada kripto borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı olduğu sansasyonel bir şekilde ortaya çıktı. Ayrıca daha önce kredi kartı dolandırıcılığından hüküm giymiş ve 2000’lerin başında ilgili birkaç suçtan suçlu bulunmuştu.

Wonderland yönetim forumunda birkaç aktif oy vardı, ancak projeyi sona erdirmek ve hazineyi sahiplerine geri vermek için yapılan oylamanın yüzde 55’i onu kurtarmak için ve yüzde 45’i de dağılma lehineydi. Sestagalli, bölünmenin ileriye dönük tek bir yol ile sonuçlandığını söyledi. Ekibin görevinin token sahiplerinin iradesini göstermek olduğunu, oylamanın yüzde 50/50’ye oldukça yakın olduğundan ileriye dönük atılması gereken tek adımın geri ödeme yapmak olduğunu belirtti. Ekiple yeni bir teklif üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Projeyi batmaktan kurtarmak için bir dizi alternatif teklif ileri sürüldü. Bunların arasında, Wonderland ve DeFi protokolü Abracadabra’nın birleşmesi gibi tartışmalar da yer alıyordu. Ek olarak, 31 Ocak’ta, “Frogs” olarak bilinen topluluk üyeleri tarafından Wonderland 2.0 için uzun bir teklif yayınlandı ve mevcut protokol ve hazinenin daha şeffaf bir yönetişim sistemi ile yeni bir DAO yapısına geçişi önerildi. Projenin yer aldığı Terra ekosistemi ve Wonderland’in TIME tokenı bu durumdan etkilendi. TIME, yüzde 60 düşerken LUNA yüzde 10 değer kaybı yaşadı. TIME, yazım sırasında hafif toparlanmış gibi görünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap