Bu Altcoin İçin Bomba Tezler: Balinalar Satış Yapıyor!

Bu Altcoin İçin Bomba Tezler: Balinalar Satış Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Bomba Tezler: Balinalar Satış Yapıyor!

Binance listeli bir altcoin olan Multichain (MULTI), son saatlerde ağır balina satışına maruz kalıyor. Gerisindeki grubun göz altına alındığına dair haberlerin ortaya çıkmasıyla çift haneli kıymet kaybetti.

Multichain takımının göz altına alınması altcoin fiyatında yıkıma yol açtı

Twitter’dan bir dizi kullanıcıda Multichain ağını cross-chain transferler için kullandıktan sonra fonlarının sıkıştığını bildiriyor. Ayrıyeten mevzuyu resmi Multichian Telegram kümesine iletenlerde engelleniyor.

Multichain’in 23 Mayıs’taki açıklaması, node yükseltmesi nedeniyle birtakım yolların süreksiz olarak askıya alındığını içeriyordu. Proje takımı, etkilenen tüm süreçlerin yükseltme tamamlandığında ulaşacağını söyledi. Bu esnada, Multichain grubunun polis tarafından tutuklandığına dair haberler durumu berbatlaştırıyor. Haber, MULTI fiyatında şu ana kadar %30’luk yıkıma yol açtı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Bomba Tezler: Balinalar Satış Yapıyor! 1

Kaynaklara nazaran 1,5 milyar dolarlık mukavele fonu Çin hükümetinin denetimine geçmiş olabilir. Ayrıyeten, birtakım grup üyelerinin bu saatlerde yüklü ölçüde MULTI token taşıdığı görülüyor.

Balinalar devreye girdi

Blockchain tahlil firması Lookonchain, tıpkı saatlerde büyük balina süreçlerinin gerçekleştiğini bildiriyor. Raporlar, Çin’deki tutuklanma haberinin ortaya çıktığı saatlerde balinaların ağır bir satış eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Lookonchain’in raporuna nazaran, “Bazı yatırımcıların MULTI sattığını fark ettik. 0xb4df 3 saat evvel Gateio’ya 494.200 dolar bedeline 2.75 milyon MULTI yatırdı. Hashkey 1 saat evvel Gateio’ya 43,928 dolar kıymetine 247.000 MULTI yatırdı. Hwg.eth çok akıllı ve dün 36.243 MULTI (200.000 dolar) sattı.”

Bu ortada, rapor satıcıların ortasında Fantom takımının de yer aldığını gösteriyor. Lookonchain, bir takip tweet’inde Fantom Foundation Wallet’in 449,740 MULTI’yi unstake ettiğini bildirdi.

Rapora nazaran, “Fantom Foundation Wallet’ın 30 dakika evvel Sushiswap’teki likiditeden 449.740 MULTI (2.4 milyon dolar) çıkardığını unutmayın.”

Btcpiyasasi.com olarak gelecek detayları bu sayfadan güncelliyor olacağız.

Multichain (MULTI) nedir?

Multichain, çeşitli Blockchain’ler ortasında köprü misyonu gören bir platformdur. Eski ismi Anyswap olan Multichain, kullanıcıların endeksli tokenler yahut likidite havuzları aracılığıyla farklı Blockchain’ler ortasında temas kurmalarına imkan sağlar. Multichain Yönlendiricisi, bağlanmak istenen coin için en uygun formülü belirler.

Eğer bir coin birden fazla Blockchain üzerinde lokal bir tokene sahipse, Multichain bu kripto paraları likidite havuzlarında takas eder. Lakin mahallî token bulunmadığı durumda, Multichain tokeni bir akıllı kontratta kilitleyerek amaç blockchain üzerinde bir endeksli token oluşturur.

BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Bomba Tezler: Balinalar Satış Yapıyor! 2

Multichain’in kendi tokeni olan MULTI, yakın gelecekte yönetişim tokeni olarak kullanılacak. Anyswap’ın eski yönetişim tokeni ANY sahipleri, ellerindeki tokenleri 1’e 1 oranında

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap