Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!

Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!

Ripple 500 milyon dolar bedelinde 1 milyar tokenin kilidini açtı. Bunun akabinde altcoin fiyatı kritik takviye düzeyinin altına kaydı. Artık XRP fiyatı için sırada ne var?

Bu altcoin devasa tokeni hür bıraktı!

Ripple, esaslı aylık sürüm stratejisine bağlı kalarak bugün emanetten ek 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu makul aksiyon, dinamik kripto piyasasında XRP likiditesinin desteklenmesinde kıymetli bir rol oynuyor. Böylelikle işletmelerin meselesiz hudut ötesi süreçler için XRP potansiyelinden yararlanmasını kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, bu stratejinin getirdiği arz artışı nedeniyle XRP’nin piyasa pahasında çoklukla süreksiz bir düşüşe yol açtığını kabul etmek gerekiyor. Whale Alert 1 Eylül’de dört süreçten oluşan bir dizi süreçte bir milyar XRP’nin emanetten hür bırakıldığını bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı! 1Ripple XRP tokenlerinin kilidini açıyor. Kaynak: Whale Alert

Bu ilgi alımlı dizinin başlangıcı, piyasa kıymetinde 153 milyon dolara muadil olan 300 milyon XRP’nin kilidinin açılması oldu. Çabucak akabinde 51 milyon dolara tekabül eden 100 milyon XRP daha özgür kaldı. Bunu izleyen iki süreçte Ripple’ın 200 milyon ve 400 milyon XRP’nin kilidini açtı. Bunların toplam kıymeti ise 300 milyon doların üzerinde. Münasebetiyle, altcoin için kümülatif hareket 500 milyon dolar eşiğini aştı.

Kripto balinaları 20 milyon XRP transfer etti

Entrikayı daha da arttıran Whale Alert, bir balinanın kripto alemindeki aksiyonlarını de ifşa etti. Bu değerli oyuncu, 10 milyon doları aşan etkileyici bir meblağ bedelindeki 19,92 milyon XRP’yi ünlü kripto borsası Binance’e transfer etti.

XRP un-lock aktifliğinin klâsik sonucu, sirkülasyona giren arzın artmasına bağlı olarak altcoin fiyatında kısa vadeli bir kıymet kaybı halinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, bilhassa işletmelerden, stratejik ortaklardan ve önde gelen kripto para borsalarından kaynaklanan XRP’ye yönelik artan talep ışığında, Ripple’ın likidite sağlanmasında oynadığı kritik rolün altını çizmek gerekiyor. Basın vaktinde XRP, gün içinde %3,22 düşüşle 0,4937 dolardan süreç görüyor. Altcoin ayrıyeten, hafta boyunca %5’lik bir düşüş gördü. XRP 0,47439 dolardan takviye bulurken, 0,54252 dolar düzeyinde güçlü bir dirençle karşılaşıyor.

Altcoin Eylül çöküşüyle karşı karşıya

Kripto analisti oxGorki, XRP için düşüş taraflı bir Eylül bekliyor. Eylül ayının birinci günlerinde, XRP meraklıları ve yatırımcıları kırmızı bir mumla karşılandı. Zira altcoin fiyatı %3’ün üzerinde düşerek token başına 0,5 doların altına geriledi. Herkesin aklındaki yakıcı soru: XRP için sırada ne var? Bu sorunun cevabı, muhtemelen Eylül ayındaki tarihi performansında yatıyor.

CryptoRank’in bilgilerine nazaran, XRP yılın dokuzuncu ayında ortalama %15,1’lik bir getiriye sahip. Bu birinci bakışta etkileyici bir sayı. Fakat, arşivlere daha derinlemesine bakıldığında daha incelikli bir kıssa ortaya çıkıyor. XRP’nin Eylül ayındaki geçmişi, Eylül ayını kırmızıda bitirdiğine daha sık şahit oldu. 2013’ten bu yana dört Eylül ayı XRP için harika performans göstererek %46,2 ile %94,4 ortasında değişen oranlarda kar sağladı: 2013, 2016, 2018 ve 2021’de. Buna karşılık, geri kalan altı Eylül ayı kayıplarla gölgelendi. Böylelikle, medyan negatif %1,39’luk bir karlılığa yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı! 2Kaynak: Cryptorank

Bu eğilim, XRP’nin Ağustos ayındaki kapanış fiyatına kıyasla Eylül ayını negatif bölgede tamamlama mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu gösteriyor. Lakin, bu tarihî dalgalanmaların da gösterdiği üzere, kripto para piyasası kesin bir bilim olmaktan uzaktır. İstatistikler bedelli bilgiler sunarken, kripto piyasası ekseriyetle mevzuat değişiklikleri, piyasa hassaslığı ve dış olaylar üzere öngörülemeyen faktörler tarafından yönlendirilir. Bu nedenle, tarih bir rehber misyonu görse de, altcoin fiyatının Eylül yörüngesinin tam fotoğrafını çizemez.

Makaledeki görüşler ve kestirimler analistlere ilişkin olup, katiyen yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap