Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek?

Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek?

Stellar (XLM), bugüne kadarki en büyük ve en karmaşık protokol yükseltmesine hazırlanıyor. Bu ortada altcoin fiyatı Temmuz ayındaki yıllık en yüksek düzeyinden bu yana düştü. Artık 0,105 dolarlık uzun vadeli yatay dayanak düzeyine yaklaşıyor. Analist Valdrin Tahiri, XLM’in arafta kaldığını söylüyor ve mümkün rotasını çiziyor.

Stellar en büyük protokol yükseltmesine hazırlanıyor

Blockchain tabanlı ödeme ağı Stellar (XLM), bugüne kadarki en büyük ve en karmaşık protokol yükseltmesi olan “Protokol 20 Yükseltmesi” için hazırlanıyor. Bu yükseltme, Soroban akıllı mukaveleleri için dayanak sağlayacak. Soroban’ın akıllı kontrat takviyesi 20 Eylül’de TSİ 15:00’te altcoin projesinin test-net’ine eklenecek. Bu hususta açıklama yapan Soroban bunu bir X gönderisinde duyurdu. Ayrıyeten, Soroban Futurenet’in şu an için canlı ve etkilenmemiş kalacağını ekledi.

Stellar test-net de 20 Eylül Çarşamba günü TSİ 18:00’de yükseltilecek. Böylelikle, Stellar Core ve Horizon’un aday sürümlerini yayınlaması mümkün olacak. Bu ortada, Protokol 20 yükseltmesi, doğrulayıcıların denetim ettiği yeni ağ ayarları getirecek. Bu yüzden, birinci yükseltme oylamasını, ayarları ayarlamak için bir dizi ek oylamanın izlemesi beklenen.

Altcoin projesi yenilikler konusunda süratli ilerliyor

Stellar yükseltmenin detaylarını açıklayan bir blog yazısı yayınladı. Burada, main-net doğrulayıcılarının kararlı sürümler çıktıktan altı hafta sonra bir yükseltme oylamasının mümkün olduğunu belirtti. Bu nedenle, genel ağ yükseltme oylamasının tarihi TBD, yani “belirlenecek” manasına geliyor. Lakin altcoin projesi, vakit geçtikçe bu mevzuda bir güncelleme yapacağına kelam veriyor. Ayrıyeten, oylamalar için derhal vakit çizelgeleri sağlamayı ve yeni bilgiler geldikçe yahut yeni sürümler çıktıkça yeni tarihlerle güncelleme yapmayı vaat ediyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Stellar, geçtiğimiz hafta İngiliz aktör Idris Elba’nın oynadığı süslü bir reklam sineması olan ve merakla beklenen teaser’ını yayınladıktan sonra dikkatleri üzerine çekti. Altcoin projesi için yeni bir görünüm de web sitesinin yine dizaynı ile geldi. Stellar ayrıyeten 14 Eylül’de, Blockchain teknolojisi aracılığıyla gerçek dünyada değişim yaratan bireylerin gerçek öykülerini araştıran bir dizi olan “Decentralife “ı da tanıttı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek? 1

XLM fiyatı dayanağa yanlışsız inişini sürdürüyor

Haftalık vakit dilimindeki teknik tahlil, XLM fiyatının Temmuz 2023’teki yıllık en yüksek düzeyi olan 0,195 dolardan bu yana düştüğünü gösteriyor. Aşağı taraflı hareket keskin oldu ve uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu. Bu, Ağustos ayında 0,105 dolarlık yatay alanı takviye olarak doğrulayan 0,105 dolarlık düşük bir düzeye yol açtı. Farklı bir formda bu, alım baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir alt fitil (yeşil simge) yarattı.

Fiyat daha sonra sıçrama yaptı. Fakat, artışını sürdüremedi ve 0,105 dolarlık yatay takviye alanının sadece %10 üzerinde süreç görüyor. Düşüşe karşın RSI verisi hala yükselişte. Gösterge Haziran ayında 50’nin üzerine çıktı (yeşil daire). Ayrıyeten, şu anda çizgiyi takviye olarak doğruluyor (yeşil simge). Fiyat evvelki üst istikametli hareketine devam ederse, bir sonraki direnç mevcut fiyatın yaklaşık %100 üzerinde, 0,235 dolar düzeyinde olacaktır. Bir mahkemenin çeşitli kripto varlıkları için FTX tasfiye planını onayladığını belirtmek gerekir. Bu ortada, iflas eden kripto borsası, rastgele bir XLM tokenini tasfiye edeceğini bildirmedi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek? 2XLM Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

XLM fiyat kestirimi: Altcoin şimdilik arafta!

Günlük vakit dilimi tahlili, hem fiyat hareketi hem de RSI nedeniyle karışık bilgiler sağlıyor. Birinci olarak, XLM fiyatı 4 Eylül’de azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Beklentiler, bu yükseliş işaretinin değerli bir fiyat artışına yol açması tarafındaydı. Lakin, durum bu türlü olmadı. XLM fiyatı 0,130 dolarlık yatay alanı geri alamadı. Bunun yerine reddedildi ve direnç olarak doğrulandı (kırmızı simge). Kırılmanın sürdürülememesi bir düşüş işareti olarak kabul edilir ve geçerliliğini riske atar. RSI da belgisiz bir okuma veriyor. Gösterge tam 50 çizgisinde ve belgisiz bir eğilime işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazırlanıyor: Fiyat Nasıl Reaksiyon Verecek? 3XLM Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, XLM fiyat varsayımı hala net değil. 0,130 dolar direnç alanına gerçek bir artış %10’luk bir üst istikametli hareket manasına gelirken, 0,110 dola alanına hakikat bir düşüş %9’luk bir düşüşe neden olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap