Bu Altcoin Balinasının Dev Bitcoin Alımı Başladı: Neler Olacak?

Bu Altcoin Balinasının Dev Bitcoin Alımı Başladı: Neler Olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Balinasının Dev Bitcoin Alımı Başladı: Neler Olacak?

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve altcoin’leri yaygın bir şekilde benimsemeye başlarken, bir kuruluştan Bitcoin alımı haberi geldi.  Luna Foundation Guard (LFG) 11.700’den fazla Bitcoin satın aldı. İşte detaylar…

LFG, milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirdi

Luna Foundation Guard (LFG), stablecoin’i TerraUSD’yi (UST) desteklemek için bir bitcoin rezervi oluşturmak için bu hafta şu ana kadar yaklaşık 520 milyon dolar değerinde 11.700’den fazla BTC satın aldı. Luna Foundation Guard’ın stablecoin için rezervini oluşturmak için daha fazla Bitcoin satın almayı planladığı haberini takiben, Binance hesabına 125 milyon USDT tutarında büyük bir depozito yatırılacağına dair söylentiler dönmeye başladı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Balinasının Dev Bitcoin Alımı Başladı: Neler Olacak? 1

Kısa bir süre sonra, BTC’ye dönüştürülebilir aynı miktarın bir adrese yatırıldığına dair haberler geldi. Bu adresin, Terraform laboratuvarlarının kurucusu Do Kwon tarafından gönderilen bir e-posta yoluyla LFG’ye ait olduğu doğrulandı. Luna kripto varlığını satın almadan önce, kurucu, BTC satın alma planlarını ima etmiş gibi görünüyor.

Luna’nın BTC alımı önceden ima edilmiş miydi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere LFG, 18 Mart’ta düzenlenen bir Twitter Spaces sırasında, milyar dolarlık bir havuz inşa etmek için BTC rezervini büyütmekten bahsetti. BTC’yi elinde tutmak yerine eşler arası nakit harcamanın kolaylığından bahsetti. LFG, Singapur merkezli, Terra’nın stablecoin’lerine olan talebi artırmak ve “UST stablecoin’inin istikrarını desteklemek ve Terra ekosisteminin büyümesini teşvik etmek” için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Balinasının Dev Bitcoin Alımı Başladı: Neler Olacak? 2

Luna Foundation Guard’ın Bitcoin satın alma kararının arkasında birkaç neden var. UST düşüşü durumunda, sahipler varlıklarını Bitcoin ile değiştirebilecekler. Bu şekilde, BTC cinsinden amortismana tabi tutulmuş UST’nin eşdeğerini alacaklardır. Bitcoin’in yatırımcılar için bir değer deposu olarak görüldüğü haber değil ve Luna Vakfı, bir piyasa çöküşü olduğunda yatırımcılara en iyi parayı sağlamayı planlıyor. Ayrıca, LFG, kriz sırasında aldıkları birikmiş UST’nin ilk 1 dolarlık sabit değerine geri döneceğini tahmin ediyor. Nitekim Vakıf, stablecoin’in 1 doların üzerine çıkabileceğini varsayıyor. Ancak Luna, bu durumda da BTC rezervlerinin önemini ortaya koyuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap