Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler!

Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler!

Bu hafta 27 milyon doları piyasaya sürecek 6 altcoin, daha fazla düşüş riski ile karşılaşabilir. Emsal bir durum, token unlock tarihi öncesinde Aptos (APT) fiyatında meydana gelmişti.

Bu 6 altcoin bu hafta çokça token kilit açımı yapacak

Bu hafta, çeşitli kripto ve DeFi projeleri ve ağları çok sayıda token’in kilidini açıyor. Token unlock olarak bilenen bu olay, altcoin fiyatları üzerinde aşağı istikametli baskı oluşturur. Token.unlocks.app’e nazaran, bu hafta 27,5 milyon dolardan fazla tokenin kilidi açılacak.

22 Temmuz – Axie Infinity (AXS)

Bunların en büyüğü 22 Temmuz’da açılacak olan Axie Infinity (AXS). Bu tarih, 3,43 milyon AXS’nin yahut sirkülasyondaki arzın %3’ünün piyasaya aktığını görecek. Ayrıyeten, devasa token diliminin kıymeti 22 milyon dolar pahasında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler! 1

AXS fiyatı şu anda gün içi %1,5 düşüşle 6,23 dolardan süreç görüyor. Bir oyun kripto para ünitesi olan AXS, Kasım 2021’deki ATH fiyatından %95 düşüş yaşadı.

22 Temmuz – SPACE ID

Dijital kimlik platformu SPACE ID, 22 Temmuz’da 15 milyondan fazla ID tokeni piyasaya sürecek. Bunların kıymeti yaklaşık 4 milyon dolar ve dolanımdaki arzın %5,3’ünü temsil ediyor. Bunun öncesinde ID fiyatı son iki haftada %10 düşüş gösterdi. Bu nedenle 22 Temmuz’un kildi açımı ile birlikte satış baskısının devam etmesi kelam konusu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler! 2

18 Temmuz – X2Y2

18 Temmuz’da X2Y2 NFT platformu, sirkülasyondaki arzının neredeyse %13’ünü temsil eden, pahası 1 milyon doların biraz altında olan 37,5 milyon tokeni piyasa sürdü. Birebir isimli tokeni son 12 saat içinde şimdiden %6 düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler! 3

Bu haftaki öbür küçük sürümler ortasında Euler (EUL), Cartesi (CTSI) ve 1inch (1INCH) yer alıyor.

Token unlock fiyatları nasıl tesirler: Blur neler yaşadı?

15 Haziran’dan bu yana BLUR, toplam 239 milyon BLUR’un kilidini açtı. Bunun dışında, geçtiğimiz ay Coinbase Prime’dan farklı merkezi kripto para borsalarına (CEX’ler) 140 milyon BLUR aktı.

Token unlock olayının BLUR için hem olumlu hem de olumsuz tesirleri oldu. Olumlu tarafı, Coinbase Prime’da 47,96 milyon BLUR sunulduğu için piyasaya daha fazla likidite getirerek yatırımcılar için daha fazla ticaret fırsatı yaratıyor. Ayrıyeten, Coinbase Prime üzere büyük bir borsada listelenmek, BLUR’un erişimini daha büyük bir pazara genişleterek potansiyel olarak yeni yatırımcıları çeker. Bu da tokenin görünürlüğünü artırır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 6 Altcoin İçin Kritik Hafta: Satış Dalgası Görebilirler! 4

Ancak, olumsuz sonuçlar da kelam konusu. Bu ani token akışı, fiyat volatilitesine neden olur. BLUR fiyatında keskin dalgalanmalar meydana gelebilir. Bununla birlikte, Coinbase Prime’dan 140 milyon BLUR’un öteki borsalara transferi satış baskısını tetiklemektedir. Bu potansiyel olarak tokenin fiyatını olumsuz etkiliyor. Son olarak, büyük token kilitleri, yatırımcılar ortasında tokenin gelecekteki kıymeti hakkında belirsizliğe neden oluyor. BLUR alırken yahut elde tutarken tereddüte yol açıyor.

Arkham ARKM satışı başladı

Günün öne çıkan gelişmeleri ortasında Binance Launchpad’in 32. altcoin projesi olan Arkham’ın (ARKM) ön satışı yer aldı. Btcpiyasasi.com olarak geçen hafta haber verdiğimiz ön satış, birinci dakikalardan 16x’lik sıçrama gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap