Bu 4 Altcoin, Devasa Haberleri Duyurdu: İşte Ayrıntılar!

Bu 4 Altcoin, Devasa Haberleri Duyurdu: İşte Ayrıntılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin, Devasa Haberleri Duyurdu: İşte Ayrıntılar!

Altcoin projeleri Celsius, BitDAO, Ronin Network ve Celo’dan önemli haberler var. Kriptokoin.com olarak altcoin’lerdeki gelişmeleri okuyucularımız için derledik.

Altcoin projelerden için önemli haberler

Celsius (CEL), denetlenebilir ve son derece güvenli cross-chain wrapped token’lerin oluşturulmasını sağlamak için Chainlink Proof of Reserve (PoR) entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyonla, kullanıcıların yatırılan kriptodan faiz kazanmalarını sağlayan popüler borç verme platformu, Cardano, Dogecoin ve lider altcoin Ethereum’un wrapped sürümlerini Polygon ana ağına başarılı bir şekilde bağlayacak.

BitDAO (BIT), zkSync aracılığıyla Ethereum ölçeklendirmesini ilerletmek için 200 milyon dolarlık zkDAO’yu piyasaya sürdü. Perşembe günü, zkDAO’yu finanse etmek için bir teklif, 200 milyona yakın oyla hazine protokolü BitDAO aracılığıyla geçti. Teklif, Ethereum ölçeklendirme protokolü zkSync’in arkasındaki kuruluş olan Matter Labs ve Mirana Ventures tarafından yazıldı. Zk-Rollup’ları kullanan zkSync ve onun teknoloji ailesi, tüm verileri göndermeden Ethereum ağına kısa ve öz kanıtları döndürebilen Katman-2 altyapısı oluşturacak. Sonuç, uygulanırsa, çok daha hızlı bir ağ anlamına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 4 Altcoin, Devasa Haberleri Duyurdu: İşte Ayrıntılar! 1

Metaverse coin projesi Axie Infinity’nin yaratıcısı Sky Mavis, Perşembe günü yapılan bir şirket duyurusuna göre, Ethereum yan zinciri Ronin Network için bir yönetim tokeni olan RON’u piyasaya sürüyor. RON tokeni, kullanıcıların Ronin’deki işlemler için ödeme yapmalarını sağlıyor ve ayrıca topluluk yönetimi ve ödül kazanmak için doğrulayıcılar aracılığıyla gelecekteki faydalar gibi DeFi özelliklerini içeriyor.

Bir mobil Blockchain platformu olan Celo (CELO), Brezilya yerel para birimine sabitlenmiş bir stablecoin olan cREAL’i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Perşembe gününden itibaren cREAL, Brezilya merkezli kripto borsaları Ripio, FlowBTC ve NovaDAX’ta satışa sunulacak. Kripto cüzdanları Bitfy ve Coins de stablecoin’i destekleyecek. NovaDAX kullanıcıları, kripto borsası tarafından verilen ön ödemeli kripto kartı ile cREAL harcayabilecekler. Şirket Perşembe günü yaptığı bir basın açıklamasında, Bitfy müşterilerinin Brezilya’nın en büyük kredi ve banka kartı operatörü Cielo ağı genelinde cREAL’i kullanabileceklerini söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap