Bu 3 meme-coin, piyasadaki düzeltmenin ortasında yeterli bir alım fırsatı sunar mı?

Bu 3 meme-coin, piyasadaki düzeltmenin ortasında yeterli bir alım fırsatı sunar mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 meme-coin, piyasadaki düzeltmenin ortasında yeterli bir alım fırsatı sunar mı?

Kripto para piyasasındaki son satışların ortasında büyük kripto para ünitelerinin birden fazla, değerli bir fiyat düzeltmesine şahit oldu. Bu geri çekilme basamağı, beğenilen meme-coin’ler için bir satın alma fırsatı yaratıyor.

Dogecoin (DOGE)

En beğenilen meme-coin olan DOGE, 3 Nisan’da dört aydan uzun müddettir geçerli olan bir direnç çizgisinden büyük bir çıkış yaptı. Patlamanın akabinde büyüme potansiyelini sınırlayan ve alıcılara kıymetli takviye sunan direnç, piyasa hissiyatının, rallilerde satıştan tabandan alım yapmaya kaydığını gösteriyor.

Piyasada devam eden düzeltme evresinin ortasında DOGE fiyatı, takviye çizgisini tekrar ziyaret ediyor ve üstteki grafikte gösterilen aksi bir bayrak modeli oluşturuyor. Meme-coin’in fiyatı, üçgenin genel çizgisini aşmayı başarırsa satın alma baskısı ağırlaşacak ve yeni bir toparlanma rallisinin başladığının sinyalini verecektir.

Bu yazının yazıldığı sırada DOGE 0,0787 dolar civarında süreç görüyor ve son 24 saatte %0,09 oranında paha kazandı. Üçgenin kırılmasıyla tetiklenecek olan toparlanma hareketi, alıcıları 0,1 dolar hududunu tekrar zorlamaya teşvik edebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Bir öbür beğenilen meme-coin olan SHIB, 4 saatlik fiyat grafiğinde bir bayrak modeli oluşturdu. Teorik olarak bu formasyon, fiyatlar alt trend çizgisini kırarsa düşüşün tekrar başlayacağına işaret eder.

Bu nedenle mümkün bir arıza, SHIB fiyatını %5,38 oranında düşürebilir ve 0,00000968 dolarda bulunan mahallî takviye noktasına tekrar dokunulmasına sebep olabilir. %78,6 Fibonacci düzeltme dayanağının eşlik ettiği üstte belirtilen düzey, alıcılar için güçlü bir dayanak bölgesi oluşturuyor.

Meme-coin’in fiyatı, modelin direnç noktasından bir kırılma gerçekleştirirse 0,00001173 dolar düzeyine yanlışsız bir yükseliş hareketi gelebilir.

Floki Inu (FLOKI)

24 Nisan’da Floki fiyatı, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’teki liste duyurusuyla alakalı olan büyük bir girişe şahit oldu. Meme-coin’in fiyatı gün içi %56’lık bir artışla 0,000042 dolarda bulunan direnç noktasını aşmayı başardı.

Ancak yeni haber odaklı ralli, direnç noktasının üzerinde devam edemedi. Bu nedenle Floki fiyatı bugün %16,8 oranında bir düşüş yaşadı ve bu yazının yazıldığı sırada 0,0000373 dolar civarında süreç görüyor. Bu boğa tuzağı, piyasadaki satış baskısını artırabilir. Sonuç olarak meme-coin’in fiyatı %27’lik bir kayıp ile 0,000027 dolardaki dayanak noktasını yine ziyaret edebilir.

Bahsi geçen dayanak, alıcıların yaklaşık bir aydır daha yüksek fiyatları müdafaalarına yardımcı oldu. Münasebetiyle ilgilenen yatırımcılar için güçlü bir birikim bölgesi misyonu görebilir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap