Bu 3 Altcoin İçin Kıymetli Entegrasyon Duyuruları Geldi!

Bu 3 Altcoin İçin Kıymetli Entegrasyon Duyuruları Geldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin İçin Kıymetli Entegrasyon Duyuruları Geldi!

Sürekli gelişen kripto para ve Blockchain teknolojisi dünyasında, son vakitlerde fungible token’lar (NFT’ler), merkezi olmayan cüzdanlar ve stablecoin’ler dünyasını etkileyen birkaç heyecan verici gelişme yaşandı. İşte birtakım değerli altcoin entegrasyon haberleri…

Magic Eden ve Solana, en son teşebbüsünü açıkladı

Önde gelen bir nonfungible token (NFT) pazarı olan Magic Eden, en son teşebbüsünü açıkladı: Solana’nın sıkıştırılmış NFT’leri (cNFT’ler) için takviye. Bu cNFT’ler, dijital koleksiyonlara sahip olmak için uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir alternatif sunmak üzere tasarlanmıştır. Klâsik Solana NFT’lerinin bilakis, cNFT’ler datalarını sıkıştırılmış bir formatta zincir dışında depolar. Bu yaklaşım, basımla ilgili fiyatları değerli ölçüde azaltarak NFT’lerin daha büyük ölçülerde üretilmesini mümkün kılmaktadır. Magic Eden, bu yeniliğin oyun, müzik, etkinlikler ve metaverse dahil olmak üzere çeşitli bölümlerde seri üretilen koleksiyonlar için kapılar açacağına inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin İçin Kıymetli Entegrasyon Duyuruları Geldi! 1

Magic Eden’a nazaran cNFT’lerin en değerli avantajlarından biri, daha geniş bir içerik oluşturucu ve koleksiyoncu kitlesini çekme potansiyelidir. Daha düşük üretim maliyetleri, içerik oluşturucuların değerli bir finansal risk almadan daha geniş kitlelere ulaşabileceği manasına geliyor. Bu atılım, NFT’nin benimsenmesini teşvik etmede ve dijital varlıkların toplanmasıyla ilgili finansal pürüzleri azaltmada oyunun kurallarını değiştirebilir.

MetaMask, Tezos’u destekliyor

TriliTech ve ConsenSys, ortak bir uğraşla MetaMask cüzdanıyla uyumlu bir MetaMask eklentisi olan Tezos Snap’i tanıttı. Snap, yeni Blockchain ekosistemlerinde cüzdan entegrasyonunu ve fonksiyonelliğini geliştirmek için tasarlanmıştır. Bilhassa, MetaMask daha evvel takviyesini Cosmos, Solana ve Starknet üzere Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olmayan zincirlere genişletmesini sağlayan bir özellik olan Snaps’i duyurmuştu. Bir yazılım modülü olan Snaps, MetaMask ile problemsiz bir biçimde entegre olarak cüzdanın çeşitli Blockchain ağlarında faal bir halde çalışmasını sağlıyor. Bu gelişme, seçtikleri Blockchain ne olursa olsun kripto para kullanıcıları için birlikte çalışabilirlik ve kullanım kolaylığına yönelik artan gereksinimin altını çiziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 3 Altcoin İçin Kıymetli Entegrasyon Duyuruları Geldi! 2

ANZ, altcoin Chainlink ile ilgileniyor

Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Kümesi (ANZ), banka tarafından çıkarılan bir stablecoin olan A$DC’yi piyasaya sürme seyahatinde değerli adımlar atıyor. ANZ kısa mühlet evvel Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) üzerinde başarılı bir test süreci gerçekleştirerek değerli bir kilometre taşına ulaştı ve kurum için çok kıymetli bir anı işaret etti. ANZ’nin bankacılık hizmetleri portföyünün başkanı Nigel Dobson, bu muvaffakiyetin değerini vurgulayarak banka için ileriye gerçek atılmış değerli bir adım olduğunu belirtti. Test süreci, A$DC ve ANZ tarafından ihraç edilen Yeni Zelanda doları cinsinden bir stablecoin kullanılarak tokenize edilmiş bir varlığın satın alınmasını simüle etti.

ANZ, “test et ve öğren” yaklaşımının bir kesimi olarak çeşitli Blockchain ağlarını etkin olarak araştırıyor. Bu deneyler, merkezi olmayan ağlarda Avustralya doları stablecoin’i için en tesirli uygulamaları belirlemeyi amaçlamaktadır. İdare altındaki toplam varlıkları 1 trilyon doların üzerinde olan ANZ, inançlı zincirler ortası stablecoin süreçleri için CCIP’nin potansiyelini sergileyerek Chainlink ve CCIP’nin bankalar ortası süreçler için standart tahliller olarak pozisyonunu güçlendiriyor. Dobson, ANZ’nin bankacılık bölümünü tekrar şekillendirmeye hazır bir gelişme olan Avustralya doları üzere gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmesinin kıymetine olan inancını vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap