Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi?

Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi?

Altcoin piyasası geçtiğimiz 30 günlük süreç boyunca Bitcoin fork’u olan coin’lerin rallisini izledi. Pekala kazanımlar organik miydi ve ralli devam edecek mi?

BCH, BSV ve XEC geçen ay yükseldi, daha fazlası var mı?

ABD’li düzenleyici SEC’in Binance ve Coinbase’e yönelik davaları Haziran ayının başında kripto para piyasasında negatif fiyat hareketleri tetikledi. Bununla birlikte, 16 Haziran’da BlackRock’un ETF müracaat, gidişatı birebir süratle bilakis çevirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Santiment’de rallinin büyük oranda ETF haberleriyle temaslı olduğunu doğruluyor.

Bu devirde, Bitcoin fork’u olan BCH, BSV ve XEC ralli eğilimi içerisindeydi. KAS ve FLEX Haziran’da altcoin yararları açısından başı çekti. EDX Markets’in, Wall Street devleri Fidelity Investments, Citadel Securities ve Charles Schwab tarafından desteklenen lansmanı, 20 Haziran’da Bitcoin Cash ve Bitcoin SV üzere Bitcoin fork coin’leri ve Kaspa (KAS) üzere öteki Proof-of-Work (PoW) kripto para ünitelerini içeren belli bir bölümü hareketlendirdi.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 1

Borsa, Bitcoin, Ether, Litecoin ve BCH ile piyasaya çıktı. BCH’nin dahil edilmesi, öteki Bitcoin fork coin’lerinde bir yükseliş trendine sebep oldu. Haziran ayının en çok kazananları ortasında üç Bitcoin fork coin’i yer alırken, onları Kaspa ve Open Exchange (OPNX) tarafından desteklenen iflas etmiş Three Arrows Capital fonunun ortak kurucuları tarafından desteklenen FLEX Coin (FLEX) izledi. FLEX, OPNX ile entegrasyonundan faydalandı.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 2

Buna karşılık, Nisan 2023’ten bu yana birinci sefer 30.000 dolar düzeyinin üzerinde süreç gören Bitcoin’in aylık çıkarı %11.94 olarak gerçekleşti.

FLEX Coin (FLEX), 3AC kurucu ortaklarıyla olan irtibattan kısa vadeli dayanak aldı

FLEX, Mayıs 2023’te bir iflas talepleri borsası olan OPNX’e geçiş yaptığını duyurdu. Altcoin fiyatı 27 Haziran’da 13 ayın en yüksek düzeyi olan 4,37 dolara ulaştı. OPNX, şu anda iflas etmiş olan teşebbüs fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortakları tarafından desteklenmektedir. Bildirildiğine nazaran, kurucu ortaklar, fonun kayıplarını artıran hareketlerden ötürü 1,3 milyar dolarlık sorumlulukla karşı karşıya.

Yinede ikili, evvelki fonlarıyla tıpkı markayı kullanarak yeni teşebbüs fonu altında OPNX’i desteklemeye devam etti. FLEX, borsasının yine yapılandırılması için 6 Mart’ta Seyşeller mahkemeleri tarafından onaylandı. Open Exchange ile entegrasyonu, OPNX’teki FLEX’e, tezleri çözmek ve staking mükafatları kazanmak için yarar sağlar.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 3

Özellikle, FLEX fiyatı 2022’nin tepe düzeylerine yükselirken, süreç hacimleri, dorukta ürettiği günlük 1 milyar dolarlık hacmin yaklaşık %0,01’inde düşük kaldı. Bu da bir tehlike işareti oluşturuyor. Likit olmayan varlıklarda kıymetli bir volatilite durumunu temsil eder. Hudutlu likidite nedeniyle, yatırımcılar bu kripto paraların fiyatını daha büyük, daha likit varlıklara kıyasla daha kolay yükseltebilirler.

Teknik olarak, 5.08 dolar civarındaki 2022 kırılma düzeyi ve ATH düzeyi olan 7. 56 dolar üst taraflı direnç düzeyleri olarak hareket edecek. Token, Mayıs 2023’teki birikim düzeyini temsil eden 0. 75 dolara kadar %80 aşağı taraflı riskle karşı karşıya.

Bitcoin Cash (BCH), EDX piyasalarındaki yükseliş trendini sürdürüyor

BCH’nin fiyatı, EDX piyasalarında listelenmesinin akabinde Haziran ayında iki kattan fazla arttı. BCH, BTC, ETH ve LTC ile birlikte platformda çıkış yapan dört kripto para ünitesinden biriydi. EDX listelemesi olumlu bir katalizör vazifesi görüyor. Bu esnada, Güney Kore borsası Upbit’teki patlama öbür itici gücü.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 4

The TIE’nın tahlillerine nazaran BCH, Haziran ayında toplam 21 milyon dolarlık bir tasfiyeye şahit oldu. Bitcoin Cash ağında ödenen toplam fiyatlar, yılın başından bu yana 200 doların altındaydı. Bu da Blockchain kullanımının sonlu olduğunu gösteriyor.

Karşılaştırıldığında, misal bir yarar sağlayan Litecoin, madenciler için BCH’den yaklaşık 10 kat daha fazla gelir elde ediyor. Zayıf temeller ve yüksek tasfiye düzeyleri, son kazanımların sürdürülebilirliği konusunda kırmızı bir bayrak oluşturuyor.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 5

BSV, zayıf temellere karşın altcoin BCH dalgasını sürüyor

BCH ve BSV’nin 0,78’lik güçlü bir korelasyonu var. Bu da BSV’nin Haziran’da %31,4’lük kar elde etmesinin nedeni olabilir. BSV, kripto boğa piyasası ve süreç hacimlerinin kurumasının akabinde Blockchain’e olan ilginin azalması nedeniyle 2022’den beri istikrarlı bir düşüş trendi içinde.

Bitcoin fork coin’i, BCH yükseliş dalgasını yakalayıp üst bir hareket gerçekleştirmeden evvel 10 Haziran’da ATH düzeyi olan 21. 43 doları gördü. Düşük performansı, madencileri ekosisteminden uzaklaştırdı. Böylelikle, Bitcoin SV’de %51 saldırısını nispeten daha ucuz hale getirdi.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 6

Kaspa (KAS), güzelleştirilmiş performans ve düşük likiditeden yararlanıyor

Kaspa, Bitcoin ve Litecoin’e emsal PoW tabanlı bir Blockchain ağıdır. Ayrıyeten, Bitcoin için 10 dakikada bir bloğa kıyasla saniyede bir blokluk yüksek bir randıman sunar. Kaspa Labs, yakın vakitte ağın ölçeklenebilirliğini 10. 000 kat artıracak yeni bir halka açık testnet lansmanını da ima etti.

Bununla birlikte, CoinGecko’ya nazaran KAS, öncelikle düşük süreç hacimleri ve düşük inanç puanları ile düzenlenmemiş borsalarda alınıp satılıyor. Bu da kripto para ünitesini yüksek volatil ve manipülasyona hassas hale getirir.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 7

Yükseliş ivmesi devam ederse KAS, 2023’ün doruğu 0,40 doları yine test etmeye çalışacak. Olumsuz tarafı, yaklaşık 0,15 dolar olan yıllık düşük düzeylere gerçek bir düzeltme riskiyle karşı karşıya. Altcoin, Bitcoin ve Litecoin üzere büyük PoW ağlarından kuvvetli rekabetle karşı karşıya kalırken, bir yıllık fiyat hareketi, daha yüksek ve daha yüksek diplerle olumlu oldu.

eCash (XEC), bir Bitcoin fork rallisinde altcoin’ler BSV ve BCH’ye katılıyor

Son olarak eCash (XEC), BCH ve BSV’ye emsal formda, olumlu dalgayı sürdü. Bitcoin SV’ye emsal formda eCash, temel bedelden mahrumdur. Bu nedenle likit olmayan piyasa şartları nedeniyle dalgalanma gösterir. Token, Binance ve Bithumb üzere birkaç değerli borsada listeleniyor. Fakat, şimdi rastgele bir ABD merkezli borsada listelenmedi. Bu da kırmızı bayrak çekiyor.

BTC Piyasası: Bu 3 Altcoin Güçlü Arttı! Yükseliş Sürer Mi? 8

Düşük likiditeye sahip tokenlerin yükselişi, fiyat manipülasyonlarını düşündürmektedir. Bitcoin fork’larının uzun vadeli kıymet önerisi, düşük yarar ve güvenlik ile sorgulanmaya devam ediyor. Geçen hafta Güney Kore piyasasında yaşananlara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap