Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor!

Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve stablecoin’ler hariç tutulduğunda, 4 Şubat’ta 382 milyar dolar olan piyasa değeri yüzde 9.3’lük bir artışla 418 milyar dolara yükseldi. Çok az altcoin olumsuz etkilendi. Peki, şimdi neler yaşanacak? Kripto para analisti iki indikatörü inceliyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin piyasasında iki indikatör: Neleri gösteriyor?

Kripto para analisti Marcel Pechman, stablecoin’ler ve vadeli işlem piyasasındaki iki indikatörü inceliyor. Öncelikle OKEx Tether (USDT) primi, Çin merkezli eşler arası (P2P) işlemler ile resmi ABD doları para birimi arasındaki farkı ölçer. Aşırı kripto para birimi bireysel yatırımcı talebi, göstergeyi gerçeğe uygun değere baskılama eğilimindedir. Öte yandan, düşüş piyasaları Tether’de prim indirimine neden oluyor.  Şu anda metrik, nötr olan yüzde 99,5’lik bir veriyi gösteriyor, ancak fark son 6 haftadır kapanıyor. Analiste göre bu, bireysel yatırımcı talebinin arttığına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor! 1

Vadeli işlemler piyasasında neler var?

Öte yandan perpetual swap’ler, genellikle her sekiz saatte bir ücretlendirilen gömülü bir orana sahiptir. Bu önlemler, kur riski dengesizliklerini önlemek için oluşturulmuştur. Pozitif bir fonlama oranı, uzun vadelilerin (alıcıların) daha fazla kaldıraç talep ettiğini gösterir. Ancak short pozisyondakiler (satıcılar) ek kaldıraca ihtiyaç duyduğunda tam tersi bir durum meydana gelir ve bu da fonlama oranının negatife dönmesine neden olur. Aşağıda gösterildiği gibi, çoğu durumda sekiz saatlik ücret ya sıfırdır ya da biraz negatiftir. Analiste göre her iki taraftan da ilgili bir risk iştahı olsaydı, oran yüzde 0.05’in üzerinde, yani haftada yüzde 1’e eşit olurdu.

BTC Piyasası: Bu 2 İndikatör, Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradakini Gösteriyor! 2

Analiste göre perpetual vadeli işlemler, fiyatı normal spot piyasaları takip etme eğiliminde olduğu için bireysel traderların tercih ettiği türevlerdir. Tether primi ve fonlama oranı, haftalık yüzde 4 kazanıma rağmen nötrden düşüşe doğru gidiyor. Ancak Pechman’a göre kripto para birimlerinin son zamanlarda yüzde 50 düşüşle karşı karşıya olduğu dikkate alınmalı, çünkü indikatörler biraz çarpık olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap