Bu 2 DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyatlar Çöktü, Kayıp Büyük!

Bu 2 DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyatlar Çöktü, Kayıp Büyük!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyatlar Çöktü, Kayıp Büyük!

Bir saldırgan, dün gece Binance Smart Chain tabanlı protokol Dego Finance ve Ethereum tabanlı GameFi projesi Cocos-BCX olmak üzere iki DeFi altcoin projesini hedef alarak yaklaşık 14,4 milyon dolar değerindeki kripto parayla kaçtı. Daha önce Kriptokoin.com olarak Dego Finance’teki hack saldırısını bildirmiş olsak da, kayıplar artış yaşamış gibi görünüyor. İşte detaylar…

Hackerlar son DeFi saldırısında 14.4 milyon dolar çaldı

Dego Finance ve Cocos-BCX, dün gece bir istismar yaşadı. Güvenlik firması PeckShield’e göre, bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Uniswap ve PancakeSwap’taki projeler için likidite havuzlarından yaklaşık 14.4 milyon doları boşalttı. Hacker’ın Binance Smart Chain cüzdanı şu anda yaklaşık 9.6 milyon dolar değerinde BNB, ETH ve diğer varlıkları içerirken; Ethereum cüzdanları yaklaşık 4.8 milyon dolar tutuyor. Fonların çoğu, Dego Finance’den çekildi. Dego, kullanıcılara gelişen DeFi ve NFT’ye maruz kalmanın bir yolunu sunarak, merkezi olmayan ekosistemin bir parçası olmayı hedefliyor. Kendi NFT ekosistemine ve DEGO adında bir tokena sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 2 DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyatlar Çöktü, Kayıp Büyük! 1

Cocos-BCX, Ethereum üzerine kurulu bir “GameFi etkinleştirici”dir. İnkübasyon, yatırım ve topluluk oluşturma yoluyla gelişmekte olan GameFi projelerini desteklemeye odaklanır. Dego ekibi, bilgisayar korsanının özel bir anahtarın ele geçirilmesinden sonra projelerden fon çalabildiğini söyledi. Ekip, hack’in bir “rug pull” olmadığını ekledi. Twitter’da istismarı açıklayan Dego ekibi, hacker’ın likiditelerinden kar elde etmesini önlemek için kripto para borsalarından DEGO tokenı için mevduatları kapatmalarını istediğini doğruladı.

Hack’in ardından DeFi altcoin fiyatları çöktü

DEGO ekibi, ayrı bir gönderide topluluğa güvenlik ekipleriyle birlikte “hacker’ı belirlemek ve kaybı geri almak için” çalıştığını bildirdi. Bu arada Cocos-BCX, resmi kanalları aracılığıyla saldırıyla ilgili bir güncellemeyi henüz paylaşmadı. Hack’in ardından DEGO çöktü. Verilere göre, 4.50 dolardan 3.81 dolara düştü ve şu anda gün için yaklaşık 3.90 dolardan işlem görüyor. Cocos-BCX’nin yerel tokenı olan COCOS, yüzde 3.4’lük daha hafif bir düşüş yaşadı ve mevcut işlem fiyatı 1.47 dolara geriledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap