Bu 18 Altcoin Sıcak Gelişmeler Var: Dev Yatırım Yapıldı!

Bu 18 Altcoin Sıcak Gelişmeler Var: Dev Yatırım Yapıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 18 Altcoin Sıcak Gelişmeler Var: Dev Yatırım Yapıldı!

Kripto piyasası yeni haftaya piyasa genelinde hissedilen orta çaplı bir düzeltmeyle başladı. Altcoin piyasasının en büyük üyeleri, yeni paydaşlık ve yatırım haberleriyle canlı kalmaya devam ediyor. Bu yazıda, günün öne çıkan güncelleme, iştirak, yatırım, listeleme vb. haberleri derledik.

İlk 100’de yer alan bu altcoin projelerinden kıymetli haberler var

 • Ethereum’un Şangay güncellemesi, yüklü ölçüde çekilen ETH’nin tekrar yatırması nedeniyle, geçen hafta staking bazında haftalık rekor mevduat girişini kaydetti.
 • Optimism (OP), token köprüleme sürecini kolaylaştırmak için “Süper Chain Token Listesi” fonksiyonunu başlattı.
 • Nansen “ekosistemlerine bilgi sağlamak” için NEAR protokolüyle iştirak kurduğunu duyurdu.
 • Zilliqa (ZIL), bugün mainnet’te EVM uyumluluğu yükseltmesini başlatacak ve yükseltme sırasında ağ 24 saat askıya alınacak.

 • Binance, ETH1-75 BTC vadeli kontratını başlattı.
 • Bungee, Polygon zkEVM için dayanak eklediğini duyurdu. Bungee daha evvel Ethereum, Polygon, Optimism ve Fantom üzerinde cross-chain transfer ve varlık alışverişini desteklemişti.
 • Binance, bir yıldan uzun bir müddet evvel Rus vatandaşlarına ve mukimlerine uyguladığı kısıtlamaları kaldırdı.
 • Stellar, ABD merkezli DOBXX kodlu Amerikan para fonu ile iştirakini duyurdu.
 • Starknet, performansı ve kullanıcı tecrübesini (UX) güzelleştirmeye odaklanan 2023 gayelerini ve yol haritasını açıkladı.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 18 Altcoin Sıcak Gelişmeler Var: Dev Yatırım Yapıldı! 1

Shiba Inu ekosistemi yeni borsa listelerine ulaştı

 • Blockbank, CeFi platformunda Shiba Inu’yu (SHIB) listelediğini duyurdu.
 • Huobi Küresel, ShibaSwap (BONE) listesini duyurdu. Listeleme kararı, Twitter’da gerçekleşen bir oylamanın sonucu sonucunda geldi.
 • OKX Web3 cüzdanı, Ethereum tabanlı bir LSD protokolü olan Agility ile işbirliğini duyurdu. Kullanıcılar artık, OKX Web3 cüzdanı aracılığıyla Agility eserlerine bağlanıp likidite staking hizmetini kullanabilecekler.
 • On-chain datalara nazaran dev bir balina, Amber’den 1.24 milyon USDC pahasında 500.000 DYDX satın aldı.

257.540 ARB satıldı

0xScope datalarına nazaran, Arbitrum ekolojik DAO’sunun birinci ARB dağıtımının dağıtımını tamamladıktan sonra, Arbitrum oyun projesi Trident tahsis edilen 257.540 ARB’nin tamamını sattı. Bunları ETH ve USDC ile takas etti.

DFlow finansman çeşidini tamamladı

DeFi protokolü DFlow, kripto risk sermayesi şirketi Framework Ventures liderliğindeki bir finansman cinsinde 5,5 milyon dolar topladığını duyurdu.

Diğer yatırımcılar ortasında Coinbase Ventures, Circle Ventures, Cumberland, Wintermute Ventures, Spartan Group ve ZeePrime yer alıyor. DFlow daha evvel 2022’nin başlarında bir tohum finansman tipinde 2 milyon dolar toplamıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 18 Altcoin Sıcak Gelişmeler Var: Dev Yatırım Yapıldı! 2

Arbitrum ve GMX (GMX) ortaklığı

Arbitrum tabanlı merkezi olmayan borsa GMX (GMX), Chainlink ile entegrasyonunu duyurdu. Yazım sırasında, topluluk oylarının %96’sından fazlası entegrasyonu onayladı. Bu ortada, oylama için yaklaşık 2 milyon GMX kullanıldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Arbitrum grubu ayrıyeten DAO’lar token dağıtımına başlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap