Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası!

Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası!

Piyasa devi Bitcoin (BTC), önümüzdeki haftalar için ümitlendiren 30 bin dolar likidite bölgesini korumayı başardı. Altcoin piyasası da yatay hareketini sürdürüyor, ancak listeleme, ortaklık, entegrasyon, mainnet ve bir dizi kritik gelişme toparlanma sürecini hızlandırabilir. Bu yazıda, önümüzdeki günlere planlanan ortaklık ve listeleme duyurularını sıralayalım. Haftanın gelişmelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Haftanın ağ metrikleri, duyuruları ve ortaklıkları

Google Cloud Hizmeti, kripto ödemelerini platformuna dahil etme planlarını açıkladı. Yaklaşmakta olan Blockchain tabanlı hizmetlerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için platform, yeni bir kripto para ekibi başlatma planlarını duyurdu. Ekip, platformu birinci sınıf ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir altyapı ile araştırmak ve sağlamakla görevlendirilecek. İlginç bir şekilde, Theta Labs, Dapper Labs, Hedera gibi en büyük Blockchain firmaları Google Cloud’a katılmaya ilgi gösterdi. Gelen kripto para ekibi de bu şirketlere destek sağlayacak.

Sırada, Ethereum PoS geçişi yaklaştıkça, Ethereum hash rate yakın zamanda ATH seviyesini geçti. Glassnode’a göre, hash rate 27 Ocak’ta 1.11 PH/s’lik rekor seviyeleri aştı. Önceki hash rate olan 1.08 PH/s’i geride bırakıldı. İlginç bir şekilde, Blockchain yakın zamanda yaklaşmakta olan PoS yükseltmesinde önemli değişiklikler yaptı. Örneğin, PoS yükseltmesini ETH 2.0’dan “Consensus Layer”a yeniliyorlar.

https://twitter.com/ethdotorg/status/1485644472880877572

ETH tabanlı ölçeklendirme çözümü platformu Polygon (MATIC), önemli bir kilometre taşını aştı. Raporlara göre, merkezi olmayan ölçeklendirme çözümünün ağında şu anda 7.000’den fazla Dapp var. Alchemy’e göre bu sayı Ekim 2020 itibariyle Polygon’daki Dapp sayısının en az iki katı. İlginç bir şekilde, Polygon’daki ekip oluşturma üyeleri geçen yıl Haziran ayından bu yana her 8 haftada bir ikiye katlandı. Aralık 2020 itibariyle proje oluşturma ekipleri rekor 6.000 seviyesindeydi. Bu, Kasım 2020’ye göre %43’lük artışı temsil ediyor. Her şeyden önce, Polygon, sayısız ölçeklendirme çözümünün yanı sıra düşük işlem ücretleri nedeniyle tercih ediliyor.

https://twitter.com/0xPolygon/status/1486708157539766278

Gizlilik odaklı Blockchain Secret Network, Secret Oracles’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Oracle’ler güvenilmez rastgeleliği ve birinci sınıf mahremiyeti kolaylaştırmaya odaklanmıştır. Rapora göre, oracle’lar NFT, Blockchain oyun ve diğer akıllı sözleşme platformlarında kullanılacak.

https://twitter.com/SecretNetwork/status/1486747609297342465

Launchpad ve hızlandırıcı oyun geliştirme platformu GameStarter, Blockchain oyunlarına yeni iyileştirmeler getiriyor. Örneğin, hızlandırıcı platform oyna-kazan’dan play to immerse ekosistemine geçişi duyurdu. Duyuruya göre, bu hamle sadece GameStarter’a değil, tüm Blockchain oyun ekosistemine bir sonraki seviye oyun deneyimini getirecek.

https://twitter.com/gamestarter_co/status/1486729838123618310

Ripple şirketinin yakın zamanda yayınlanan 4. Çeyrek raporuna göre, Ripple’ın XRP satışları çeyrek çeyrekte %46 artış kaydetti. Özellikle, “Talep Üzerine Likidite” (ODL) müşterilerine atfedilen satışlar, dördüncü çeyrekte 1 milyar doları aştı. Bu, şirketin ödeme çözümünün büyümesinin altını çiziyor. Ripple, şu anda 20 ödeme pazarına sahip olan ODL ürünü için daha fazla küresel talep görmeye devam ettiğini söylüyor. Ayrıca ikincil piyasada 321,97 milyon dolar değerinde XRP satın aldı. Genel olarak, Ripple üçüncü çeyrekte 491,74 milyon dolar iken, dördüncü çeyrekte toplam 717 milyon dolar sattı. Rapor ayrıca, XRP’nin küresel ticaret hacminin %11,8 düştüğünü (2021’in dördüncü çeyreğinde 2.075 milyar dolardan 1.83 milyar dolara) söylüyor. Ripple satışları, önceki çeyrekte toplam işlem hacminin %0.43’ünü oluşturdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası! 1

Floki Inu (FLOKI) kısa süre önce tweet yoluyla, kripto ve DeFi için temel eğitim platformu TechTree ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Duyuru, FLOKI’nin takipçilerine ve sahiplerine, yakın gelecekte gelişen Floki Ekosisteminin temel direklerinden biri olarak hareket edecek Floki Üniversitesi’ni kuracağına dair söz verdiği ve söz yerine getirildiği zaman geldi. Bu etkinlikte Floki Üniversitesi Eğitim Müdürü Dr. Amanda Kavner tweet yoluyla şu yorumları yaptı:

Floki Üniversitesi ve TechTree arasındaki bu ortaklık, Floki Inu’nun (FLOKI) geri verdiği başka bir yoldur, çünkü bilgi gerçek güce ve özgürlüğe giden yoldur.

Ethereum sahiplerinin sayısı yeni ATH’ye ulaştı. Lider altcoin projesi için son dönüm noktası, piyasada hayal kırıklığı yaratan bir haftanın ardından geldi. Kripto piyasasındaki aktif yatırımcıların sayısı artmaya devam ettikçe, zamanla varlıklarını artıran yatırımcıların sayısı da artıyor. On-chain analiz firması Glassnode Çarşamba günü ağın önceki rekorunu kırdığını bildirdi. Yeni numara şu anda bakiyesinde en az 1 ETH olan 1.407.532 aktif adreste bulunuyor.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1486236442162610176

Polkadot’un (DOT) bir sonraki parachain slot’u, gerçek dünyadaki varlıkları DeFi ekosistemine taşıyan Centrifuge gidecek. Protokol müzayede zaferini Perşembe günkü bir blog yazısında duyurdu. Ekip, işlevselliğini Polkadot’a getirmek için tüm sistemlerin çalıştığını söylüyor. Merkezi olmayan bir varlık finansman protokolü olan Centrifuge, Polkadot’ta bir parachain yuvası için bir açık artırma kazandı. Polkadot’un ikinci parachain müzayede grubundaki diğer parachainler gibi, 11 Mart’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası! 2

Kriptokoin.com olarak aktardığımız McDonalds ve Elon Musk tweetlerinin ardından, Willy-Yums adlı bir restoran, müşterilerin artık Dogecoin (DOGE) kullanarak ödeme yapabileceklerini duyurdu. Willy-Yums sosisli sandviç satın almak isteyen müşteriler, restoranın Dogecoin QR ödeme kodunu cüzdan uygulamalarından tarayabilir. Restoran sahibi Rob Williams, kripto para birimi etrafındaki hype nedeniyle Dogecoin’e yöneldiklerini söylüyor:

Buna halkın parası diyorlar. Ucuz. Almak kolay. Paylaşmak kolay. Çok basit.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, İştirakler ve Daha Fazlası! 3

Yeni DEX platformlarından AstroSwap, Cardano (ADA) Blockchain’de piyasaya sürülmeye hazır. Yerel token ASTRO, büyük CEX’lerde ve DEX’lerde zaten mevcut. AstroSwap ekibinin paylaştığı resmi duyuruya göre, mainnet operasyonları yeni başladı. Kullanıcılara yıldırım hızında kripto değişim seçenekleri sunmanın yanı sıra, Velas tabanlı bir indirim programına öncülük ediyor.

https://twitter.com/AstroSwapApp/status/1486842180304097281

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, stablecoin odaklı altcoin projesi Terra (LUNA) 28 Ocak’ta %16’nın üzerinde değer kaybetti. Olumlu haberde, Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, geçtiğimiz günlerde yatırımcıların endişelerini gidermek için getiri rezervini sübvanse etmeye istekli olduğunu tweetledi. Kısa vadeli bir çözüm olabilecek 300 milyon dolara kadar enjekte etmeye istekli olduğunu ima etti.

https://twitter.com/stablekwon/status/1486878333946118145

NFT ve metaverse haberleri

Geç Beatles efsanesi John Lennon ve ilk karısı Cynthia’nın oğlu Julian Lennon, grubun koleksiyonundan bazı hatıraları Polygon tabanlı NFT’ler şeklinde ölümsüzleştirdi. 25 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, Julian Lennon birkaç Beatles ve John Lennon hatıra eşyasını NFT olarak satarken, fiziksel ürünler müzayede bloğunun dışında kalacak. “Lennon Koleksiyonu”, John Lennon’ın grupla geçirdiği süre boyunca giydiği kıyafetlerin yanı sıra Paul McCartney’nin “Hey Jude” şarkısı üzerine el yazısıyla yazdığı notları içeren bir dizi NFT’den oluşuyor. Raporda ayrıca, koleksiyonun YellowHeart ile ortaklık yoluyla Polygon üzerine inşa edildiği belirtiliyor. YellowHeart, Polygon ile devam etme kararının, 2. katman ölçekleme çözümünün “daha çevre dostu” olmasından kaynaklandığını söyledi.

Altcoin listeleme haberleri

Kripto para borsası devlerinden OKX, spot piyasada WEMIX ve LDN ve DOTR’yi listelediğini duyurdu. 3 altcoin projesi bugün TSİ 10.00’da listeye eklendi. Alım ve satım işlemleri 15.00 itibari ile aktif. Çekim işlemleri yarın TSİ 13.00’ten itibaren yapılabilecek.

https://twitter.com/okx/status/1486966901821829120

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap