Bu 12 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!

Bu 12 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 12 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!

Avrupa piyasalarının hafifçe yükselişe geçmesiyle Bitcoin ve çoğu büyük hacimli altcoin toparlanmakta geç kalmadı. Bu yazıda, haftanın ortaklık, listeleme ve yatırım haberlerini listeliyoruz. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

12 altcoin projesinden haftanın gelişmeleri

 • Tether’in nakit ve banka mevduatları da %42 düşüşle 4.187 milyara düşerken, para piyasası fonlarına tahsisi %200 artarak 3 milyar dolara ve hazine bonoları %77,6 artarak 34.52 milyar dolara yükseldi.
 • Terra ve Luna Foundation Guard, LUNA token’lerini risk sermayesi gruplarına satan 1 milyar dolarlık bir satışı tamamladı. Toplanan fonlar, öngörülemeyen black swan olaylarına karşı koruma sağlayan bir Bitcoin rezervi oluşturmaya harcanacak.
 • Shiba Inu (SHIB), en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı arasında en çok işlem gören kripto para birimi oldu.
 • İngiliz hukuk firması Gunnercooke, İngiltere’de Bitcoin, Ethereum, Dogecoin gibi kripto paralarla yasal ve profesyonel hizmetleri için ödemeleri resmi olarak kabul edecek ilk büyük hukuk firması olacaklarını duyurdu.
 • Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, popüler Blockchain projesinin gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki uçurumu kapatma çabalarının bir parçası olarak Afrika’da eşler arası (P2P) kredi vermeyi planladığını açıkladı.
 • Kripto ödeme girişimi Zebec Salı günü yaptığı açıklamada, A Serisi finansman turunda 15 milyon dolar topladığını duyurdu. Katılımcılar arasında Alameda Research, Circle, Coinbase Ventures, Lightspeed Venture Partners ve DST Global yer aldı.
BTC Piyasası: Bu 12 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler! 1
 • Tezos merkezli NFT merkezli oyun DOGAMÍ ekibi tarafından paylaşılan resmi bir duyuruya göre, ilk NFT mint bugün gerçekleşti. Alfa nesli NFT’ler 1 Mart’ta satışa sunulacak.
 • Bitrue borsası ekibi tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre Cardano (ADA) listeleye ekleniyor. 24 Şubat 2022’den itibaren Cardano (ADA), FLUX, DGB, RSR, GAS, SNT, CTSI, BNT, LOOM, KNC çiftlerinde temel para birimi olarak kullanılabilecek.
 • Ethereum stake sözleşmesinde yaklaşık 140 milyon dolar değerinde iki isimsiz işlem yapıldı. Piyasa düşüşteyken yatırımcıların fonlarını Ethereum Staking Sözleşmesi gibi çözümlere taşıdığı görülüyor.
 • Popüler Blockchain oyunu Axie Infinity (AXS), NFT satışlarında 4 milyar doları aştı. Bu, son günlerdeki düşük ticaret hacmi döneminde gerçekleşti.
 • SEC-Ripple davasından son gelişmelerde, SEC’in süreci uzatmaya çalıştığı iddia ediliyor. Taraflar arasında karşılıklı ek talep sürdürülüyor ve bu hareketler, davanın sonucunu yaklaşık 2-3 hafta kolayca erteleyebilir.
 • Dubai, ilk Dogecoin (DOGE) temalı restoranını açtı. Doge Burger Dubai, Instagram sayfası aracılığıyla birkaç kripto para birimini kabul ettiğini paylaştı. Bunlara Bitcoin, ETH, BNB, CRO, XRP, USDT, SHIB ve DOGE’yi içeriyor.
 • Son olarak, Kraken borsası 22 Şubat’ta Songbird (SGB) listeledi. İşlemler Japon kullanıcılar hariç tüm dünyaya açık.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap