Bu 11 Altcoin’e Dikkat: İştirak, Listeleme ve Daha Fazlası…

Bu 11 Altcoin’e Dikkat: İştirak, Listeleme ve Daha Fazlası…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin’e Dikkat: İştirak, Listeleme ve Daha Fazlası…

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmaların ardından kripto para piyasasındaki satış baskısı hafifledi ve Bitcoin 39 bin dolar aşarken, neredeyse tüm altcoin projeleri çift haneli yükseldi. Bu yazıda, haftanın en önemli ortaklık, listeleme ve entegrasyon haberlerini listeleyelim. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

İşte 11 altcoin ve haftanın gelişmeleri

  • Geliştirici merkezli bir içerik dağıtım ve tanıtım platformu olan LiveOne, yeni bir para kazanma ve kullanıcı motivasyonu mekanizması olarak “üyelik token” mekanizmasını tanıttı. Böylece LiveOne, Web 3.0 piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor.
  • WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, anonim bir Bithumb balinası 80 milyon dolar değerinde Ripple’ı (XRP) bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Son zamanlarda, bu cüzdan 35 milyon XRP token’i iki farklı anonim cüzdana transfer etmişti.
  • ABD’de faaliyet gösteren piyango şirketi Lottery.com, piyango oyunlarında hız ve güvenliği arttırmak için Algorand (ALGO) altyapısını seçti. Duyuruya göre bu tercihin en büyük nedeni ALGO’nun enerji verimliliği.
  • Rusya birliklerinin Ukrayna’ya girmesiyle vatandaşlar güvence amaçlı stablecoin Tether’e (USDT) geçiş yaptı. Bunun sonucu olarak, USDT fiyatı ülkede artık bir dolara basit değil, 1.10 dolara sabitlendi.
  • IoTeX’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Raullen Chai, kripto para birimlerini “hodl edin” çağrısı yaptı. Bu açıklama, Rusya-Ukrayna çatışmasının ortasında geldi.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 11 Altcoin’e Dikkat: İştirak, Listeleme ve Daha Fazlası… 1
  • SEC’de eski bir yetkili olan avukat Joseph Hall, SEC’in Ripple aleyhindeki davada tüm kazanımlarını kaybetmesinin yüksek olduğunu söyledi. Hall, Ripple’ın bu savaşta üstün olduğuna inanıyor. Taraflar arası erteleme talepleriyle dava süreci bir kaç hafta daha uzayacak.
  • VOXEL, SLP ve ALICE, protokol güncellemeleri ve büyük bir borsa listesinden sonra toplanıyor. VOXEL’den son gelişmelerde, 26 Şubat’a planlanan Voxie Tactics lansmanını duyurulması yükselişi tetikledi. SLP, günlük basılan SLP sayısını 175 milyon SLP azaltacak olan SLP emisyon oranında bir düşüş içeren Axie Infinity ekosistemi için tokenomiklerin yenilenmesiyle birlikte yükselişe geçiyor. ALICE ise ABD merkezli Coinbase borsasında listelendi ve %35’den fazla yükseldi.
  • Dünyanın en büyük Ethereum balinası ‘Light’ın bir günde 49.998.916.299 SHIB satın aldığı bildirildi. Bu, 1 milyon dolardan fazla yatırım anlamına geliyor.
  • Bir diğer balina haberinde, 71.052.821 dolarlık Bitcoin tutan anonim bir balina tüm bakiyesini Bitfinex borsasına transfer etti.
  • Son olarak, popüler pop sanatçısı Boy George, Decentraland (MANA) metaverse’ün de bir konser vereceğini duyurdu. Etkinlik, 26 Şubat’ta gerçekleşecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap