Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler!

Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler!

Internet Computer’ın (ICP) Bitcoin ve Ethereum entegrasyonundan, Cardano ekosisteminden son gelişmelere haftanın kritik altcoin haberlerini göz geçiriyoruz…

İşte haftanın altcoin gelişmeleri

DeFi platformu Qubit, 27 Ocak akşamı saat 17:00 ET’de hacklendi ve 80 milyon dolar kaybetti. Qubit şimdi 2 milyon dolarlık ödül sunuyor ve bilgisayar korsanının çaldığını iade etmesi için çağrıda bulunuyor.

Açık kaynaklı Bockchain Celo, Brezilya Reali ile sabitlenmiş, algoritmik bir stablecoin olan cREAL’i başlattı. Brezilya’daki üç kripto borsası, cREAL stablecoin’e erişim sağlayacak: FlowBTC, NovaDAX ve Ripio. Ayrıca Bitfy ve Coins cüzdanları da kripto para birimini destekleyecek.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere FTX borsası, değerlemesini 32 milyar dolara çıkaran C Serisi finansman turunda 400 milyon dolar topladı. CEO Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, devasa bağış toplama çabasını en büyük borsalardan biri için “dönüm noktası başarısı” olarak nitelendirdi:

C Serisi finansman turumuz, altı ayda 2 milyar dolara yaklaştığımız için FTX için bir dönüm noktası başarısını temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler! 1

PoS altcoin devi Cardano ekosisteminden yüksek beklentili ADAX DEX, ADAX DEX v1.0’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ADAX, Cardano topluluğunun gerçekten merkezi olmayan bir değişim (DEX) deneyimi için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunacağını vaat ediyor.

Bu hafta, popüler bir Brezilyalı TikToker ve Youtuber, Shiba Inu (SHIB) ile ödeme kabul eden bir sahil sandviççisinin görüntüsünü yayınladı. 88 binden fazla abonesi olan Erick Rocha’in paylaşımı viral oldu. TickToker, yemeğini sahilde telefonundan 158.000 Shiba ödeyerek satın aldı. Videoda kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanımı vurgulandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler! 2

Bir diğer ilginç haber, basubadelmevt isimli bir Reddit kullanıcısının paylaştığı 500 milyon dolarlık kayıp. Post’a göre basubadelmevt kısa sürede yarım milyon dolar kaybetti. Platformda şunları paylaştı:

ETH’yi WETH sözleşmesine gönderdim ve WETH’i geri aldım. Geriye doğru aynı şekilde çalıştığını varsaydım ve WETH’i sözleşmeye geri gönderdim. ETH’nin geri dönüşü yokmuş! ETH’yi geri almak için bir frontend kullanmanız gerekir. Ve ETH sonsuza kadar kayboldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler! 3

Ocak ayının son günü, popüler meme coin Dogecoin (DOGE), fiyatının son 24 saat içinde %4’ten fazla düşmesine rağmen piyasa değeri ile dokuzuncu sıraya yükseldi. Acımasız bir satışın ortasında %14 daha düşen, zor durumdaki Terra’yı (LUNA) devirmeyi başardı. Mevcut seviyelerde LUNA küçük bir farkla 9.sıradaki koltuğunu koruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler! 4

Internet Computer (ICP), BTC ve ETH entegrasyonlarını yıl sonuna kadar kullanıma sunmayı planlıyor. Bitcoin entegrasyonu, Dfinity’nin 2022’nin ilk çeyreği için planlanan “Chromium Satoshi Sürümü”nün bir parçası olarak başlatılacak. Dfinity topluluğu üyesi Berto Parga Pena, Blockchain Anahtar şifrelemesinin “Internet Computer için milyonlarca node’nin ölçeklenmesini sağlayan temel atılımlardan biri” olduğunu açıkladı:

Internet Computer (ICP) ve onu çalıştıran motoru oluşturan node’leri düzenleyen ve çalışmasını mümkün kılan bir dizi kriptografik protokoldür.

Popüler yazılım programcısı ve BitShares, Steem ve EOS ağının kurucu ortağı Daniel Larimer, geçtiğimiz günlerde daha önceki çalışmalarının markasını değiştirdiğini duyurdu. Fractally olarak adlandırılan yeni vizyonunun 2017’nin orijinal EOS vizyonunu modern kripto piyasasına sunacağını belirtildi. Böylece, BitShares’i kullanarak, kodlama deneyimi olmayan basit bir kullanıcı arayüzü ile herkes token oluşturabilir, dağıtabilir ve değiştirebilir.

Fenerbahçe token’in yakma etkinliğiyle sonlandıralım. Bir önceki yakım işlemi 15 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşti ve 170.000 FB Token yakıldı. Yapılan resmi açıklamada 2. yakım etkinliği için 477.500 adet FB Token’in yakıldığı belirtildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Kıymetli Haberler! 5

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap