Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada…

Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada…

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada…

Crypto Banter’dan Sheldon isimli analist, kripto piyasasının önümüzdeki 2-3 hafta içinde yükselişe geçeceğini öngörüyor. Bununla birlikte, bu yükseliş tezinin sadece piyasa önderi Bitcoin 29,5 bin dolarlık kritik dayanağın üzerinde bir durumda kaldığı sürece geçerli olacağı konusunda uyarıyor. Analist, boğa piyasası için radarındaki 10 altcoin projesini paylaşıyor.

BTC’nin olumlu momentumunu biraz soğuyacak, sonra…

Analist, BTC’nin önümüzdeki birkaç gün içinde 32 bin doların üzerinde bir günlük mum kapatmasının, kripto para ünitesinin önümüzdeki haftalarda 35 bin ila 40 bin dolar ortasına tırmanması için gereken temeli oluşturabileceğini iddia ediyor. Öte yandan, BTC’nin 29,5 bin doların altında bir günlük mum kapatması, önümüzdeki birkaç hafta içinde 27 bin dolara hakikat bir düzeltmeye yol açabilir.

Lider kripto para için yükseliş görünümüne karşın analist, BTC’nin haftalık grafiğinde hala makul ölçüde satış baskısı olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, 32 bin doların üzerinde haftalık bir mum kapatırsa BTC’de itimatla yükselişe geçeceğini söylüyor. Piyasa önderine yönelik olumlu inancı, haftalık RSI’ın çok satım bölgesinde olmasından ve göstergenin önümüzdeki 2-3 hafta boyunca üst istikamette hala güç olduğunu öne sürmesinden kaynaklanıyor. Analist, BTC’nin 32 bin doların üzerinde bir haftalık mum kapanışı gerçekleştirmesi halinde, 35 bin ila 40 bin dolar ortasına yükseleceğini öngörüyor.

BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada… 1BTC haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Ayrıca analist, BTC’nin müspet momentumunun altcoin piyasasına yetişme talihi vermek için biraz soğuyacağını varsayım ediyor. Analist, BTC için bir sonraki büyük rallinin bu yıl Ekim-Aralık ayları ortasında gerçekleşeceğini öngörüyor. Bu doğrultuda, BTC’nin yıl sonuna kadar muhtemelen 50 bin dolara ulaşacağını söylüyor.

Analistin radarındaki altcoin projeleri

Ethereum (ETH)

Altcoin’ler kelam konusu olduğunda analist, altcoin başkanı Ethereum’un (ETH) bir dayanak düzeyi üzerinde durduğunu belirtiyor. Ayrıyeten, kripto para için potansiyel bir ticaret girişinin 1.900 dolarda olduğunu paylaşıyor. BTC’ye benzeri formda, Crypto Banter analisti de ETH’de yükselişe geçiyor. Bu bağlamda analist, Nisan 2024’e kadar 2,6 bin dolara kadar yükseleceğini varsayım ediyor.

Avalanche (AVAX)

Bu ortada, analiste nazaran Avalanche (AVAX) geçtiğimiz günlerde 200 günlük MA tarafından reddedildi. Sonuç olarak, kripto para fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 12,20 dolara kadar düşeceğini konusunda uyarıyor. Bu fiyat noktasına ulaşması halinde AVAX’ta long durum açacağını söylüyor.

BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada… 2AVAX için günlük grafik / Kaynak: TradingView

Polygon (MATIC)

Analizde bir öteki altcoin olan Polygon’u (MATIC) da ele alıyor. Analist, MATIC’in tahlilin yapıldığı sırada bir takviye bölgesi üzerinde durduğunu söylüyor. Bu yüzden, muhtemelen 0,65 dolara kadar düşeceğini öngörüyor. Bu düşüş gerçekleşmezse, tahlil, alt vakit dilimlerindeki RSI göstergelerinin tümü çok satım bölgesinde tabana vurduğu için altcoin fiyatında büyük bir sıçrama olacağını varsayım ediyor. Bu senaryoda, analistin üst istikametli maksadı 0,74 ila 0,76 dolar ortasında. Ayrıyeten, alım takviyesinin devam etmesi halinde altcoin’in 1 dolara yükseleceğini de belirtiyor.

Theta Network (THETA) ve Dogecoin (DOGE)

Altcoin hakkında söyleyecek fazla bir şeyi yok. Fakat THETA’nın kısa vadede 0,675 dolara düşeceğini iddia ediyor. Bu ortada analiste nazaran, tanınan meme coin Dogecoin (DOGE) “mükemmel bir alım bölgesinde oturuyor. Bu yüzden analist, kripto para için uzun vadeli yükseliş duruşunu paylaşıyor. DOGE’nin önümüzdeki 2-3 hafta içinde patlayacağını öngörüyor. Bu gerçekleşirse, üst taraflı maksadının meme coin’in fiyatı için 0,1 dolar olacağını söylüyor. Analist ayrıyeten, altcoin fiyatının muhtemelen 0,15 dolara kadar yükselmeye devam edeceğini de kelamlarına ekliyor.

Solana (SOL)

Ayrıca Ethereum katili Solana (SOL) hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Altcoin’in 38-40 dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Bu yükseliş iddiası, kripto paranın son birkaç gün içinde 26 dolar direncini nihayet kırmasının akabinde geliyor. Lakin bu potansiyel ralliden evvel Crypto Banter analisti, SOL’un önümüzdeki 24-48 saat içinde 26 doları yine test edeceğini konusunda uyarıyor.

BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada… 3SOL ünlük grafik / Kaynak: TradingView

Cardano (ADA

Analist, Ethereum katillerinden bir oburu olan Cardano’nun (ADA) traderlara birkaç kısa vadeli uzun fırsat sunabileceğini öngörüyor. Traderların ve yatırımcıların, önümüzdeki birkaç gün içinde çok satım bölgesinde tabana vurabilecekleri için ADA’nın daha düşük vakit dilimi grafiklerindeki RSI göstergelerini izlemek isteyeceklerini belirtiyor.

Ripple (XRP)

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ripple Labs ile Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ortasındaki davada nihayet karar çıktı. Bu kararın akabinde, Ripple (XRP) fiyatı yalnızca 24 saat içinde %70’ten fazla yükseldi. Bu kıymetli kara karşın, analist hala XRP’nin fiyatının önümüzdeki haftalarda yükselmeye devam edeceğini iddia ediyor. Bu yükseliş tezinin doğrulanması halinde, altcoin fiyatının 1,30 dolara kadar yükseleceğini öngörüyor. Lakin analist bunun gerçekleşmesi için evvel altcoin’in 1 doları aşması gerektiğini belirtiyor. Ayrıyeten, BTC’nin XRP ve öteki altcoin’lerden evvel ralli yapması gerekeceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Bu 10 Altcoin İçin Kritik Kestirim: Önümüzdeki 2-3 Haftada… 4XRP günlük grafik / Kaynak: TradingView

SushiSwap (SUSHI) ve NEAR Protocol (NEAR)

Analist, DeFi piyasası kelam konusu olduğunda, bilhassa SushiSwap (SUSHI) üzerinde yükselişte olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda, kısa vadede SUSHI fiyatının patlamasını bekliyor. Lakin analist, bu gerçekleşmeden evvel fiyatın 0,75-0,76 dolara kadar hafif bir geri çekilme yaşayacağını öngörüyor.

Son olarak analist, NEAR Protocol’u (NEAR) da kısa vadede izlenmesi gereken kripto paralardan biri olarak bahsediyor. Crypto Banter analistine nazaran, muhtemelen önümüzdeki haftalarda altcoin için kartlarda bir fiyat pompası var. Analist, bu gerçekleşirse, altcoin fiyatının 2,5 dolara ulaşacağını kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap