BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: Regülasyon varmış gibi çalışıyoruz

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: Regülasyon varmış gibi çalışıyoruz

Paylaş
Uzman Coin: BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: Regülasyon varmış gibi çalışıyoruz

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç, kripto para gündemiyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

“Tüm kullanıcılarımız TL ve BTC bakiyelerinin tamamını çekmek isterse bir dakikada verebiliriz”

BtcTurk’ün hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçek anlamda regülasyon varmışçasına faaliyet gösterdiğini belirten Güneri, “Türkiye’de bizim dışımızda da işini gayet düzgün yapmaya çalışan, işinin ehli platformlar var.” dedi. BtcTurk CEO’su, sözlerinin devamında “Şu an itibari ile kullanıcılarımız hem Türk Lirası bakiyelerinin hem de Bitcoin bakiyelerinin tamamını çekmek isterse bir dakika içinde verebiliriz.” şeklinde konuştu.

“2 milyar doların çok abartı bir rakam olduğunu düşünüyorum”

Güneri ayrıca, Thodex olayının ardından ortaya atılan 2 milyar dolar gibi bir rakamı abartı bulduğunu ifade etti. CEO, “BtcTurk’ün işlem hacmi ve rakamlarını düşünecek olursam, bilmek çok güç ama 2 milyar doların çok abartı bir rakam olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Güneri, kullanıcıların varlıklarını saklayabilecekleri bir saklama kuruluşu kuruyor olduklarını açıkladı: “Türkiye’de uluslararası standartlarda bir saklama kuruluşu kurmak için çalışmalara başladık.”

“Hesap verebilir, şeffaf bir şekilde faaliyet yürütüyoruz”

BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç ise “BtcTurk olarak hesap verebilir, şeffaf bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Uyum ekibimiz var, fraud ekibimiz var, çok ciddi şekilde iç kontrol ekibimiz var.” dedi. Oruç, kullanıcıların varlıklarının güvenli bir şekilde saklandığı, güvenli bir alım satım ortamı sağlamak için mümkün olan her şeyi, her yatırımı yaptıklarını vurguladı. Regülasyonla ilgili konuşulanlara da değinen Oruç, “Regülasyonun çerçevesinin çok karmaşık olmasına gerek yok. Yapılması gerekenler belli. Güçlü kurumların burada olması lazım. Bu prensiplere uygun faaliyet gösterecek platformların nasıl olacağını belirlemek zor değil.” yorumunu yaptı. Son olarak Oruç, vergi konusunda her işlem bazında alınabilecek bir işlem vergisinin daha etkin olacağını düşündüğünü belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap