BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor?

BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor?

Analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE coinlerine ilişkin analiz ve tahminlerini Kriptokoin.com’da mercek altına alıyoruz.

Bitcoin zorlu bir ortamda

Bitcoin (BTC), artan enflasyon ve jeopolitik kargaşa nedeniyle 2022’de zorlu bir ortamla karşı karşıya. Uzun vadeli bir başka yükseliş işareti, Bitcoin madencilerinin 2021’den beri Bitcoin varlıklarını artırıyor olması. Bitcoin madencilik şirketlerinin Bitcoin’e daha fazla yükseliş yaklaşımı benimsediği görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 1

BTC/USDT. Bitcoin, 16 Mart’ta 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (40.311 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak boğalar bu kopuşu inşa etmek için mücadele ediyor. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Ayılar bu fırsatı değerlendirmeye çalışacak ve fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (39.973 dolar) altına çekecek. Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti tekrar 37.000 dolarlık güçlü desteğe düşebilir. Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 42.600 doların üzerine çıkarmaya ve ralliyi 45.400 dolara çıkarmaya çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 2

ETH’de boğalar güçlü

Ether (ETH), 16 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (2.780 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı ve boğalardan güçlü bir geri dönüş olduğunu gösterdi. Alıcılar bugün 50 günlük SMA’da düşüş yaşadılar ve toparlanmayı uzatmaya çalışıyorlar. Göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgeye sıçradı ve 20 günlük EMA (2.700 $) yükselmeye başladı, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın üzerinde devam ederse, ETH/USDT çifti simetrik üçgenin direnç çizgisine doğru yükselebilir. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor. Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 3

BNB/USDT. BNB, 50 günlük SMA’da (389 dolar) dirençle karşı karşıya. Bu, ayıların bu seviyede güçlü bir meydan okuma oluşturduğu dördüncü örnek. Bu nedenle, 50 günlük SMA, yukarı yönde dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline geliyor. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Alıcılar, art arda üç gün boyunca 50 günlük SMA’nın üzerinde fiyatı zorlar ve sürdürürse, trendde olası bir değişikliği gösterecektir. BNB/USDT çifti daha sonra kuzeye doğru 445 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın (382 dolar) altına düşerse, ayılar pariteyi 350 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 4

XRP ayıları satış yapıyor

Ripple (XRP), 15 Mart’ta 50 günlük SMA’dan (0.74 dolar) sıçradı ancak boğalar düşüş trendi çizgisine meydan okuyamadı. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, XRP/USDT çifti 0,68 dolardan güçlü desteğe düşebilir. Bu destek de yol açarsa, düşüş 0,62 dolara kadar uzayabilir. Alternatif olarak, eğer fiyat hareketli ortalamalardan sekerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, bir kırılma ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapanma beklentilerini artırabilir. Parite daha sonra 0,91 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 5

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 20 günlük EMA’nın (84 dolar) altına düştü ve bu, fiyatı 96 doların üzerinde tutamamanın kısa vadeli tüccarlardan kar rezervasyonu çekmiş olabileceğini düşündürdü. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya düştü, bu da yükseliş momentumunun azalıyor olabileceğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayılar LUNA/USDT çiftini 70 dolardaki güçlü desteğe doğru çekmeye çalışacak. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı 96 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek için başka bir girişimde bulunacaklar. Bunu başarırlarsa parite 105 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 6

Solana’da ayılar aktif, peki ya AVAX ?

Solana (SOL), 16 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (86 dolar) üzerine yükseldi ancak boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterir. Satıcılar şimdi fiyatı güçlü destek bölgesinin altına 81 ile 75 dolar arasında düşürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, azalan bir üçgen modelini tamamlayacak ve SOL/USDT çifti 66 dolara düşebilir. Bununla birlikte, düzleşen hareketli ortalamalar ve RSI’daki pozitif ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğine işaret ediyor. Fiyat destek bölgesinden geri dönerse, boğalar düşüş trendi çizgisindeki engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacak ve pariteyi 106 dolara itecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 7

ADA/USDT. Cardano (ADA), 20 günlük EMA’da (0,84 dolar) sert bir dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA’nın düzleşmesi ve RSI’daki pozitif ayrışma, satış baskısının azalmakta olabileceğini gösteriyor. ADA/USDT paritesi mevcut seviyeden çok fazla geri çekilmezse, yatırımcıların daha yüksek bir hareket bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösterecektir. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kırılır ve kapanırsa, bir sonraki durak 1 dolardaki genel direnç olabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 0,74 doların altına düşerse geçersiz olacaktır. Parite daha sonra düşüş trendine devam edebilir ve 0,68 dolara düşebilir.

AVAX için durum tespiti

Avalanche (AVAX) 17 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıkarak azalan kanalın düşüş trend çizgisine yükseldi. Ayıların bu dirence karşı güçlü bir savunma yapması bekleniyor. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, alıcılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (75 dolar) üzerinde sürdürürse, kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış beklentileri iyileşir. Kanalın üzerinde bir kapanış, trendde olası bir değişikliğin ilk işareti olacaktır. Boğalar daha sonra fiyatı 100 dolardan psikolojik seviyeye çekmeye çalışacak. AVAX Fiyatı, 20 günlük EMA’nın altında kırılır ve devam ederse, bu olumlu görüş kısa vadede geçersiz olacaktır. AVAX/USDT çifti daha sonra yükseliş çizgisine düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 8

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 16 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (18 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak boğalar fiyatı 19 dolarda genel direncin üzerinde tutamadı. Bu, ayıların kolay pes etmeye istekli olmadığını gösteriyor. Fiyat, genel dirençten düştü, ancak küçük bir pozitif, boğaların hareketli ortalamaları savunmaya çalışması. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, kırılma ve genel direncin üzerinde kapanma olasılığını artıracaktır. DOT/USDT çifti daha sonra 23 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın (17 dolar) altına düşerse, parite 16 dolar desteğe düşebilir. Parite daha sonra birkaç gün daha 16 ila 19 dolar aralığındaki kalış süresini uzatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? 9

DOGE için tahminler

Dogecoin (DOGE), 17 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (0,12 dolar) bir kez daha geri döndü ve bu, ayıların direnç seviyelerine yakın satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı 0,10 dolardan güçlü desteğe indirmeye çalışacaklar. Fiyat burada sıçrarsa, DOGE/USDT çifti birkaç gün boyunca 0.12 ile 0.10 dolar arasında aralığa bağlı kalabilir. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, fiyatı yine güçlü bir direnç olarak hareket edebilecek 50 günlük SMA’ya (0,13 dolar) itebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, alıcıları çekebilir ve 0.17 dolara olası bir ralli için kapıları açabilir. Tersine, 0,10 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasını önerecektir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap