BTC, ETH, XRP: ilk 3 kripto parada son durum

BTC, ETH, XRP: ilk 3 kripto parada son durum

Paylaş
BTC, ETH, XRP: ilk 3 kripto parada son durum

Kripto para birimi piyasası, 2019 yazından bu yana düşüş trendini sürdürüyor. Birkaç gün önce, Bitcoin (BTC) fiyatı, 8.000 dolar seviyesinde destek bulduğu başka bir fiyat düşüşü yaşadı. Her zaman olduğu gibi, altcoinlerde piyasa değer en yüksek olan kripto parayı takip ederek dolar karşısında değer düşüşü yaşadılar.

BTC/USD

Bitcoin fiyatı, dün yukarı yönlü bir sıçrama yaparak 8.200 dolar bandını denedikten sonra bu seviyede alıcı bulamayarak yeniden mevcut bant hareketine geri döndü.

Dün sabah ise satıcılar, destek seviyesi 7.960 doları denemek için koridorun üst sınırını zorladılar. Diğer yandan 4 saatlik BTC/USD grafiğindeki göreceli güç endeksi (RSI) aşırı satım koşullarını gösteriyor. Başka bir deyişle, BTC fiyatı daha fazla düşmeden önce 8,400 dolara sıçrayabilir. Yukarıda belirtilen seviyenin üzerine bir sıçrama, bu hafta gerçekleşebilir.

BTC, şu an 8.076 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

BTC gibi, Ethereum (ETH) de bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, ETH’nin BTC’den daha hızlı önceki seviyelere dönmesi daha olası.

Grafiğe göre, RSI’da yükseliş sapması var. Bu, mevcut eğilimi, pozitif alana dönmek üzere olan MACD göstergesi ile onaylanır. Ancak, en yakın senaryo 177 dolara ulaşırken, fiyatta devam eden bir düşüş ihtimalinin devam etmesi.

ETH, şu an 174,83 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

Piyasa havası nötr olduğunda, XRP (XRP) düşüş eğilimindeydi. Ancak bugün itibariyle, son 24 saatte fiyat neredeyse yüzde 2 arttı.

Fiyattaki mevcut yükseliş olası bir tersine dönmenin başlangıcı yerine bir manipülasyon olarak düşünülebilir. İşlem hacimleri ise düşük kalıyor ve bu durum devam eden bir düşüş için ön koşul teşkil ediyor. Fiyat, bir “üçgen” formasyonunu bitirecek olan 0,2450 dolara dokunabilir. Yatırımcılar yukarıda belirtilen senaryoyu Kasım ayı sonuna kadar görebilirler.

XRP, şu an 0,25495 dolar seviyesinde işlem görüyor.

u.today

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap