BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne?

BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne?

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için güncel tahminleri Kriptokoin.com’da. Bitcoin son birkaç gün içinde Nasdaq ile güçlü bir korelasyon gösterdiğinden, traderların ipuçları için ABD hisse senedi piyasalarına bakmaları muhtemel. Bitcoin fiyatındaki keskin toparlanma bir trend değişikliğine işaret ediyor mu? İyileşen duyarlılık altcoinleri daha yükseğe çekebilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin analizlerini inceleyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne? 1

DOGE, Bitcoin ve ETH’de hedefler ne?

BTC/USDT. Bitcoin kademeli olarak yükselmeye devam etti ve 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (42.809 dolar) ulaştı. Ayılar bu seviyeyi korumaya çalışabilirler çünkü bunu yapmazlarsa bir trend değişikliği sinyali verilecektir. Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (40,008 dolar) ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Analiste göre, 50 günlük SMA’nın üzerinde, BTC/USDT çifti 45.456 dolara yükselebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 200 günlük SMA’yı (49.175 dolar) yeniden test edebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut 45.456 dolar seviyesinden düşerse, ayılar fiyatı 39.600 doların altına çekmeye çalışacaklar.

ETH/USDT. Ether (ETH) kademeli olarak yükselmeye devam etti ve alçalan kanalın direnç çizgisine ulaştı. Ayıların, direnç çizgisi ile 50 günlük SMA (3.241 dolar) arasındaki bölgede güçlü bir savunma oluşturması bekleniyor. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (2.871 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, ETH/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (3,543 dolar) yükselebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne? 2

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (408 dolar) üzerine çıkarak boğaların geri dönmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı kanalın direnç çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (458 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. 20 günlük EMA yükseldi ve RSI, boğaların üstün olduğunu gösteren pozitif bölgeye yükseldi. Analiste göre, 50 günlük SMA’nın üzerinde, BNB/USDT çifti, ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturabileceği psikolojik seviyeye 500 dolarda yükselebilir. Fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

ADA/USDT. Cardano (ADA), güçlü desteği 1 dolardan sekti ve 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (1.13 dolar) üzerine çıktı. Ayılar, fiyatı 5 ve 6 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı ancak boğalar. pes etmedi. Bu, boğaların 20 günlük EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın (1.24 dolar) üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti azalan kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini verebilir. Parite daha sonra 1.60 dolara ve daha sonra 1.87 dolarda genel dirence doğru yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne? 3

SOL/USDT. Solana (SOL), 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (112dolar) üzerine çıktı ancak boğalar, 116 dolarda genel engeli aşmak için mücadele ediyor. Bu, ayıların genel direnci savunmaya çalıştığını gösteriyor. Ayılar fiyatı hızlı bir şekilde 20 günlük EMA’nın altına çekemezse, azalan kanalın direnç çizgisine doğru bir ralli olasılığı artar. 200 günlük SMA’nın (146 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya direnç çizgisinden düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. SOL/USDT çifti daha sonra kanal içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 4 Şubat’ta 0,65 dolardan genel direncin üzerine yükseldi ve 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,75 dolar) üzerine çıkmak için ivme kazandı. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra kuzeye doğru psikolojik seviyeye doğru 1 dolardan başlayabilir. 20 günlük EMA (0,66 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI, alıcılar için bir avantaj göstererek pozitif bölgeye sıçradı. Analiste göre, bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 0,75 doların altında kalırsa kısa vadede geçersiz olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne? 4

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 5 Şubat’ta 54.20 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ayılar fiyatı 6 Şubat’taki seviyenin altına çekmeye çalıştı ancak boğalar pes etmedi. Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (58.96 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, LUNA/USDT çifti, azalan kanalın düşüş trendi çizgisine doğru kuzeye doğru yürüyüşe başlayabilir. Boğalar, trendde olası bir değişikliğin sinyalini vermek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden düşerse, paritenin kanal içinde işlem görmeye devam edebileceğini gösterecektir.

AVAX ve DOT için genel görünüm

 DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 4 ve 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,14 dolar) üzerinde tutunmak için mücadele ettikten sonra 6 Şubat’ta belirleyici bir hamle yaptı ve direncin üzerinde kapandı. Bu, satış baskısının düşebileceğinin ilk göstergesiydi. Fiyat, bir direnç görevi görebilecek 50 günlük SMA’ya (0,16 dolar) ulaştı. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ancak 20 günlük EMA’nın altına düşmezse, düşüşlerde alım önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan genel dirence doğru yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Maksatlar Ne? 5

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (20.87 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak boğalar fiyatı 22.66 dolarda kırılma seviyesinin üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Ayıların bölgeyi 22.66 dolar ile 50 günlük SMA (24.16 dolar) arasında savunması muhtemel. Fiyat genel bölgeden düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, DOT/USDT çifti 16.81 dolara düşebilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, kısa vadeli trendde bir değişiklik önerecektir. Parite daha sonra kademeli olarak 28.60 dolara yükselebilir ve daha sonra 32.78 dolardan genel dirence doğru yürüyüşüne devam edebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (75.67 dolar) üzerine çıkarak ayıların kontrolünü kaybedebileceğini gösteriyor. Satıcılar, 5 Şubat’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı ancak boğalar yerini korudu. 6 Şubat’ta alım devam etti ve AVAX/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine ulaştı. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarsa parite düşüş trendi çizgisine doğru yolculuğuna başlayabilir. 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI, alıcılar için küçük bir avantaj göstererek pozitif bölgeye sıçradı. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, fiyatı kanalın yükseliş çizgisine çekebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap