BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı!

BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı!

Bu hafta, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve seçili altcoin’ler, kritik direnç seviyelerinin üzerine çıktı ve yükseldi, bu da toplam kripto piyasası kapitalizasyonunu 24 Mart’ta 2 trilyon doların üzerine çıkardı. Kripto fiyatlarını yükseltebilecek tetikleyicilerden biri, BlackRock CEO’su Larry Fink’in hissedarlara yazdığı ve Rusya-Ukrayna ihtilafının kripto para birimlerinin uluslararası işlemler için bir çözüm yöntemi olarak kullanılması için yollar açtığını söylediği mektuptu.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 1

Kripto fiyatlarındaki yükselişe yardımcı olabilecek bir diğer haber de Goldman Sachs’ın web sitesini kripto paraların ve metaverse’ün büyümesine vurgu yaparak yeniden tasarlaması ve bunlardan “megatrendler” olarak bahsetmesiydi. Artan kurumsal ilginin yanı sıra, Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Neel Kashkari’nin merkez bankasının enflasyonu azaltmak için 2022’de faiz oranlarını yedi kata kadar artırabileceğini açıklaması da kripto para birimlerinde yükseliş hissini artırmış olabilir. Boğalar daha yüksek fiyatları sürdürebilir ve yukarı hareket üzerine inşa edebilir mi yoksa ayılar agresif bir şekilde satıp alıcıları tuzağa mı düşürecek? Analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle cevaplayalım.

BTC, ADA, SOL, AVAX ve DOGE analizleri

Bitcoin, 23 Mart’ta 42.594 dolardan kapandı ve bu, boğaların ayılar tarafından arzı emdiğini gösterdi. Bu, ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 45.400 dolara hareket için kapıları açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 2

Her iki hareketli ortalama da kademeli olarak yükseldi ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılar için bir avantaj olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 45.400 doların üzerine çıkarsa, analiste göre BTC/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, BTC 50.000 ila 52.000 dolar arasındaki psikolojik direnç arasındaki katı tepe bölgesine ulaşabilir. Mevcut seviyeden yapılacak herhangi bir düzeltme, muhtemelen 42.594 dolar ve hareketli ortalamalar yakınında destek bulabilir. Ayıların, boğaların kontrolünü kaybedebileceğini belirtmek için fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmesi ve sürdürmesi gerekecek.

Ethereum (ETH)

Boğalar, simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerinde Ethereum’u (ETH) korumaya çalışıyor ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 3

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgeye yükseldi, bu da en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Fiyat üçgenin üzerinde devam ederse, analiste göre ETH/USDT çifti 3.500 dolara ve daha sonra 3.907 dolarlık formasyon hedefine yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat üçgene yeniden girerse, ayılar pariteyi hareketli ortalamalara çekmeye çalışacaklar. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, hissiyatın pozitif kaldığını ve yatırımcıların düşüşlerde biriktiğini gösterir. Bu, üçgenin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracak. Ayılar, yükseliş görünümünü reddetmek için fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacak. Parite daha sonra üçgenin içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir.

BNB (BNB)

BNB, son birkaç gündür 445 ile 350 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. 425 dolarda küçük bir direnç var, ancak boğalar bu engeli aşarsa 445 dolara geçiş mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 4

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI, trendde olası bir değişiklik olduğunu gösteren pozitif bölgede. 445 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre 500 dolara olası bir ralli için kapıları açabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel direnç seviyesinden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, yatırımcıların direncin yakınında kar rezervasyonu yapabilecekleri anlamına gelir. Bu, BNB/USDT çiftini birkaç gün daha aralık içinde tutabilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 0,86 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya. Küçük bir pozitif, boğaların fiyatın hareketli ortalamaların altına düşmesine izin vermemesi. Bu, yatırımcıların kar almada acele etmediğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 5

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğalar genel engeli 0,86 dolardan aşmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste göre XRP fiyatı 0,91 dolara yükselebilir ve ardından psikolojik seviyeye 1 dolara ulaşabilir. Artan hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Ayılar batar ve fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (0,77 dolar) altına düşürürse, bu olumlu görüş kısa vadede reddedilecek.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışıyor. Boğalar, 23 Mart’ta fiyatı genel direncin üzerine 1 dolardan ittiğinde, bu, ayıların kontrolünü kaybedebileceğinin ilk göstergesiydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 6

Yukarı yönde izlenecek bir sonraki seviye, ayıların yardım rallisini durdurmaya çalışacağı 1.26 dolar. Fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, ayılar ADA/USDT çiftini 1 dolardan kritik seviyeye çekmeye çalışacak. Fiyat 1 doları güçlü bir şekilde toparlarsa, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterir. Alıcılar daha sonra engeli 1,26 dolardan aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre bir sonraki durak 1,60 dolar olabilir. Bu olumlu görüş, fiyat 1 doların altına düşerse geçersiz olacak.

Terra (LUNA)

Terra (LUNA), 24 Mart’ta genel dirençten bir kez daha 96 dolardan geri döndü ve bu, ayıların kolayca pes etmeye istekli olmadığını gösteriyor. Fiyat şimdi 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (89 dolar) kayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 7

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğaların bu seviyeyi savunduğunu gösterir. Alıcılar daha sonra genel engeli 96 dolardan aşmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste göre LUNA fiyatı ATH seviyesi 105 dolara ulaşabilir. Tersine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, fiyatın 96 doların üzerine çıkamaması nedeniyle yatırımcıların kar rezervasyonu yapıyor olabileceğini düşündürecek. Fiyat daha sonra 82 dolara ve 75 doların yanına düşebilir.

Solana (SOL)

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Solana (SOL), 23 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (93 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı. Bu hareket aynı zamanda aşağı yönlü azalan üçgen formasyonunu da geçersiz kıldı. Boğalar tarafından yapılan güçlü alım, fiyatı 106 dolardan ani dirence itti.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 8

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamlamak üzere ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 106 doların üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 122 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, eğer fiyat mevcut seviyeden düşerse ancak 20 günlük EMA’dan (91 dolar) sıçrarsa, duyarlılığın olumlu olduğunu ve yatırımcıların düşüşleri satın aldığını gösterecek. Bu, genel direncin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, paritenin birkaç gün daha 81 ile 106 dolar arasında konsolide edebileceğini önerecektir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), 92 dolardaki genel direnç ile hareketli ortalamalar arasında işlem görüyor. Bu, ayıların 92 dolara yakın satış yaptığını ve boğaların hareketli ortalamalara düşüşle alım yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 9

AVAX fiyatı mevcut seviyeden yükselirse veya hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğalar yine genel engeli 92 dolardan temizlemeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre AVAX yukarı yönlü ivme kazanabilir. Ayılar ralliyi psikolojik düzeyde 100 dolarda durdurmaya çalışabilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa ralli 119 dolara ulaşabilir. Bu olumlu görüş, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse kısa vadede geçersiz olacak. Böyle bir hareket, paritenin birkaç gün daha 92 ile 65 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini düşündürecek.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 23 dolarda genel dirence ulaşabilecek yükseliş yolculuğuna devam etti. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 10

Fiyat 23 dolardan düşerse ancak boğalar zeminden vazgeçmezse, bu yarımcıların daha yüksek bir hareket beklediğini gösterecek. Bu, 23 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Gerçekleşmesi durumunda, analiste göre DOT/USDT çifti 28 dolara ve ardından 30 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecek. Bu, pariteyi birkaç gün daha 23 ila 16 dolar arasında tutabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 24 Mart’ta 50 günlük SMA’nın (0,13 dolar) üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürmek için mücadele ediyor. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmeye hazır olmadığını gösterir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ADA, SOL, AVAX, DOGE ve 5 Altcoin Daha: Taze Kestirimler Çıktı! 11

20 günlük EMA (0,12 dolar) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğalar tekrar genel direnci kırmaya çalışacak ve DOGE/USDT çiftini 0.17 dolara doğru itecek. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, 24 Mart’taki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. Satıcılar daha sonra pariteyi 0.10 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacaklar.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap