BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı

BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı

Paylaş
BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu hafta Mayıs ayından bu yana en düşük seviyesini gördükten sonra genel yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Google Trends’ten gelen verilere göre, “Bitcoin” ve ilgili terimler için yapılan aramalar, geçen hafta belirgin bir şekilde artış gösterdi.

Bitcoin halving yeniden gündemde

Şu anda, “Bitcoin”, Ekim ayının sonundan bu yana BTC/USD’nin 10.000 dolara yakın işlem gördüğü en yüksek arama sıralamasında.

Coğrafi olarak bakıldığında Afrika’dan gelen ilgi artışı dikkat çekiyor. Nijerya, Güney Afrika ve Gana ilk üç kaynağı oluşturuyor. Avusturya ve İsviçre de ilk beşin arasında.

Ayrıca, Bitcoin fiyatının ötesindeki faktörlere de dikkat çekiliyor – “Bitcoin halving” terimi aynı şekilde Ekim ayının en yüksek seviyesinden bu yana bir kez daha fazla araştırılıyor.

Mayıs 2020’de yapılması planlanan etkinlik, piyasalar için bir katalizör olarak kabul ediliyor ve birden fazla analist, halving’den hemen sonra veya hemen öncesinde başlayan yeni bir parabolik yükseliş aşamasını öngörüyor.

Fiyat oynaklığının sürmesi bekleniyor

Fiyat hareketleri genellikle Bitcoin’e olan ana akım ilgiye göre şekilleniyor. Buna göre volatilite, kripto paraların dinamiklerinden bağımsız olarak hareket ederek daha fazla baskı oluşturabilir.

Geçtiğimiz haftanın başından bu yana BTC/USD % 20 oranında düşüş gösterirken, aylık kaybın yüzde 30 civarında olduğu görülüyor.

İstatistikçi Willy Woo’ya göre, değişken davranış, halving yaklaştıkça devam edecek şekilde ayarlandı. Önceki iki halving olayının aksine, 2020’nin Bitcoin düşüş trendine yaklaşırken özel olduğunu belirtti.

Google aramaları Bitcoin ile sınırlı

Bu arada Google’ın ilgisi Bitcoin ile sınırlı gibi görünüyor. Zira “Ethereum”, “ETH” ve “XRP” gibi altcoin terimlerinin istatistikleri son haftalarda aynı kaldı.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap