Brian Kelly: “Bitcoin, bir makro ticarete başlıyor.”

Brian Kelly: “Bitcoin, bir makro ticarete başlıyor.”

Paylaş
Brian Kelly: “Bitcoin, bir makro ticarete başlıyor.”

Short işlemler, hafta sonu sonuna doğru hızlanırken, Bitcoin fiyatı Pazartesi günü 6515 dolara kadar geriledi. Fiyat 7000 doların üzerine çıkarken, piyasa oyuncularının endişesi ise devam ediyor.

Bitcoin’in korku ve risk iştahı endeksi, hafta sonu 40 civarından 17’ye düştü. Bu, 2019 yılının ilk çeyreğinde tanık olduğu aşırı korku seviyelerinin bir göstergesi.

Bununla birlikte, CNBC’nin önde gelen bir analist grubu Bitcoin piyasası için yükseliş yorumu yapmaya devam ediyor. Brian Kelly, “küresel makro eğilim ve Çin’in baskıları fiyatı etkiliyor. Ancak, yatırımlarda organik büyüme görüyor ve makro oyuncular güçlü bir şekilde Bitcoin’e yöneliyor” şeklinde bir yorum yaptı:

Giderek daha fazla makro ticaret olmaya başlıyor. Brexit oyları etrafında çok fazla etkinlik gördük. ECB ve FEm toplantısı etrafında çok fazla etkinlik gördük… Küresel piyasalarla daha fazla ilişkili hale geliyor.

Çin ile ABD arasındaki ticaret durumundaki iyimserlik, ekonominin büyümesini destekliyor. Önde gelen iki küresel ekonomi, bu yılın sonuna kadar Faz 1 ticaret anlaşmasını kurmayı bekliyor. Bu nedenle, maddi duran varlıklara ve “güvenli sığınağa” olan ihtiyaç duyulabilir.

Altın ve gümüş fiyatları düşüş eğilimini yansıtıyor; sarı metal eylül ayında en yüksek seviyesinden % 6,8 düştü. Buna bağlı olarak, BTC aynı zamanda yıllık bazda 14.000 dolara yükseldi. Ancak, Bitcoin’de yükselme ve düşme büyüklüğü altından çok daha yüksek. Bitcoin zirve seviyesinden % 53 düştü.

Borsaların büyümesi ve önde gelen ekonomilerin GSYİH’sındaki öngörülen artış, bir büyüme durumu öngörüyor. Dahası, FED, faiz düşüşüne de son verdi ve uzun süre değiştirmeleri beklenmiyor.

Kelly şöyle devam etti:

Şimdi oranlar için bir temel sistem düzeyindeyiz. Daha düşük bir seviyeye gitmiyoruz, temel olarak daha yüksek bir seviyeye gidiyoruz. Ancak Bitcoin’in en büyük yolu bu gibi görünüyor.

coingape

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap