Brezilya’daki Kripto Para Borsaları Zor Durumda

Brezilya’daki Kripto Para Borsaları Zor Durumda

Paylaş
Brezilya’daki Kripto Para Borsaları Zor Durumda

Brezilya’nın en büyük ticari bankalarından biri, kripto para borsalarının hesaplarının kapatılmasıyla ilgili anlaşmaya uymayı reddediyor. Dolayısıyla Brezilya’daki kripto para borsaları yakın zamanda bankacılık desteğini kaybedebilir… Bu hamle ile beraber Latin Amerika’daki kripto para borsalarının çeşitli zorluklarla karşılaşmaya devam ettiğini ifade edebiliriz.

Banco Bradesco ve Kripto Paralar

Kripto para haberleri yapan Criptonoticias’a göre, Brezilya’nın en büyük ticari bankalarından olan Banco Bradesco, kripto para borsası hesaplarının kapanmasını önleyen herhangi bir anlaşmaya uymayı reddediyor.

Öte yandan Aralık 2019’un sonlarına doğru Brezilya’nın Ekonomik Savunma İdare Konseyi (CADE) bankaların kripto para borsalarından hizmet almasının yasadışı olmadığına karar vermişti. O sırada CADE şunları dile getirmişti:

Bazı bankaların belirli kripto para birimi borsası ya da platformları ile sözleşme yapmalarını reddetmesinin bir sonucu olarak tekellik suçlarına dair bir kanıt yoktur.

Bunların yanında Banco Bradesco için dijital varlıklar ciddi kara para aklama riskleri taşıyor. Bu nedenle banka, kripto borsaları ve hesapları ile ilgili alınmış herhangi bir karara uymayı reddediyor. Ayrıca Banco Bradesco dışındaki diğer ticari bankalar da kripto borsalarına ait hesapları kapatma yolunda ilerliyor. Sao Paulo Adalet Divanı kısa süre önce Brezilya kripto borsası Mercado Bitcoin’in banka hesaplarının kapatılması kararı hakkındaki temyiz başvurusunu reddetmişti.

Latin Amerika Zor Durumda

Brezilya’daki durum tüm Latin Amerika’da özellikle Şili gibi ülkelerde de benimsenen bir eğilim gibi görünüyor. Criptonoticias tarafından bildirildiği üzere, Şili’nin ticari bankalarından Banco de Crédito e Inversiones, Chilebit kripto borsasına ait hesapları kapatmıştı.

Bununla birlikte, Aralık 2018’de Şili Yüksek Mahkemesi, Şili’nin devlet bankası lehine karar vererek, kripto borsası Orionx‘un hesabını kapatma talebini haklı bir talep olarak karşıladı…

Kaynak: Bitcoinist

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap