Brezilya, kripto para düzenlemeleri için harekete geçiyor

Brezilya, kripto para düzenlemeleri için harekete geçiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Brezilya, kripto para düzenlemeleri için harekete geçiyor

Brezilya Merkez Bankası, kripto para düzenlemeleri için halk araştırmasını hızlandırıyor.

Brezilya Merkez Bankası, kripto düzenlemelerini yapmadan evvel nabız yoklaması yapıyor. Bununla birlikte banka, kripto mevzuatının hızlanması için bu araştırmanın sonuna gelmek istiyor.

Brezilya Merkez Bankası, kripto araştırmasını tamamlamak istiyor

Brezilya Merkez Bankası, kripto para ünitelerinin düzenlenmesi konusunda bir kamuoyu istişaresi başlatma planlarını duyurdu. Merkez bankası, uzmanlardan ve halktan teklif ve geri bildirim almayı amaçladığını belirterek, mevcut piyasada faaliyet gösteren şirketlerin mevzuata ahenk sağlamak için altı aydan fazla bir mühlete sahip olacaklarını vurguladı. Merkez bankası, merkeziyetsiz yönetişim sistemleriyle bağlı riskleri sınırlamak ve yatırımcıların bu varlıklara uygun bir halde maruz kalmalarını sağlamak için özel tedbirler alacaklarını tabir etti.

BTC Piyasası: Brezilya, kripto para düzenlemeleri için harekete geçiyor 1

Brezilya hükümeti, 20 Haziran prestijiyle kripto para hizmetlerinin düzenlemesini bağımsız merkez bankasına devretti. Bununla birlikte, merkez bankası, gelir servisi ve Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (CVM) üzere öteki düzenleyicilerle koordineli harekete muhtaçlık duyulduğunu belirtti. Bu adım, kripto para ünitelerinin hükümet tarafından daha sıkı bir halde düzenlenmesine yönelik bir teşebbüsü temsil etmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap