Brevan Howard’ın milyar dolarlık fonu, kripto paralara yatırım yapacak

Brevan Howard’ın milyar dolarlık fonu, kripto paralara yatırım yapacak

Paylaş
Uzman Coin: Brevan Howard’ın milyar dolarlık fonu, kripto paralara yatırım yapacak

Varlık yönetimi şirketi Brevan Howard Asset Management, dijital varlıklara yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg tarafından bildirildiğine göre Aron Landy liderliğindeki şirket, konu hakkında bilgisi olan bir kişinin aktardığı üzere, başlangıçta 5.6 milyar dolarlık ana hedge fonunun yüzde 1.5’lik bölümünü dijital varlıklara ayıracak.

Brevan Howard’ın bu kararı, kripto para birimlerinin giderek ana akım hâline geldiğine dair en son işaret. Henüz dün, ABD’li en büyük kripto para borsası Coinbase, halka açılarak Nasdaq’ta işlem görmeye başlamış ve ilk dakikalarda 100 milyar dolarlık piyasa değerini aşmıştı.

Bilginin gizli olmasından dolayı ismini saklamayı tercih eden kaynak, Brevan Howard’ın fonunun dijital varlıklara Bitcoin’in ötesinde geniş bir yelpazede yatırım yapacağını söyledi.

Brevan Howard’ın kurucu ortağı Alan Howard’ın 2018 yılında kripto paralara yatırım yaptığı iddiaları ortaya atılmıştı. Howard tarafından desteklenen bir hedge fonu olan One River Asset Management da geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin ve Ether‘e 600 milyon dolar yatırmış, Ocak ayında da toplamda 1 milyar dolarlık yatırıma ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap