Bosch Blockchain Teknolojisinden Yararlanacak

Bosch Blockchain Teknolojisinden Yararlanacak

Paylaş
Bosch Blockchain Teknolojisinden Yararlanacak

Blockchain kelimesini duyan kişilerin aklına ister istemez kripto paralar geliyor. Dijital paraları da içine alan Blockchain teknolojisinin çok daha büyük bir etki alanı var. Örneğin Güney Kore, seçimleri Blockchain teknolojisinden yararlanarak yapmak için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Bunun dışında Wien ve Bosch markaları da gerekli çalışmalara başladığını duyurdu.

Ünlü beyaz eşya devi Bosch ile güç kaynağı üreticisi olan Wien ortak bir çalışma başlattıklarını kamuoyuna duyurdular. Buna göre iki dev marka Blockchain teknolojisinden yararlanarak buzdolabı üretecek. Buzdolabının performansı ise özel olarak kodlanan mobil bir uygulama vasıtasıyla takip edilecek. Bu sayede buzdolabının kullanıcıları, buzdolabı hakkında tüm teknik verilere ulaşabilecek. Buzdolabın tükettiği enerji ve performansı gibi birçok farklı unsur rahatlıkla takip edilebilecek.

İnsanlar artık enerji tüketimi hususunda çok daha dikkatli davranıyor. Kullanıcılar yeni bir beyaz eşya satın alırken artık alacakları beyaz eşyanın tüketeceği enerjiye de dikkat ediyor. İnsanlar bu gibi eşyaların tükettiği enerjiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor. Bu yüzden üreticilerde bu konuda daha şeffaf olmak adına adeta birbirleriyle yarışıyor. Bu üreticilerden olan Bosch firması ise kullanıcılardan gelen bu talebi hayata geçirmek için Blockchain teknolojisinden faydalanarak gerekli çalışmalara başladı. Elde edilen bilgilere göre Bosch firması bu çalışmaları tamamlamış hatta üretilen bu çiplerin şuan da test maksatlı kullandığı da gelen bilgiler arasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap