Borsaların Token’ları Kripto Endüstrisine Liderlik Yapabilir Mi?

Borsaların Token’ları Kripto Endüstrisine Liderlik Yapabilir Mi?

Paylaş
Borsaların Token’ları Kripto Endüstrisine Liderlik Yapabilir Mi?

Binance Coin (BNB) gibi borsa token’ları, 2020’nin başından bu yana yatırımcılarının güzel kazançlar elde etmesini sağladı. Ocak ayında çoğu borsa token’ı çift haneli artışlara ev sahipliği yaptı.

Borsa Token’ları

2020 yılının başından bu yana sergiledikleri performanslarla borsa token’ları yatırımcılar için iyi birer seçenek olduklarını kanıtladı. Ayrıca yatırımcılar yüksek volatiliteli kripto para piyasasında, borsa token’larının daha az riskli bir seçenek olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde borsa token’ları kripto para piyasasının yönünü belirleyebilir.

Bunun yanında Cryptorank.io’ya göre, piyasadaki çoğu borsa token’ı geçen ay çift haneli kazançlar kaydetti. Bu artış Ocak ayının başında başladı ve istikrarlı bir şekilde devam etti. İncelenen grafiklere göre artan ivme Şubat ayı içinde de yavaşlamayacak gibi görünüyor.

Bitmex Token (BTMX) Ocak ayı içinde %34,8 kazanç elde etti ve borsa token’ları arasında en çok kazandıran kripto para oldu. Bunun yanında Binance Coin (BNB) %31.39 artışla en çok kazandıran ikinci borsa token’ı oldu. Ayrıca %25,73 ile Gatechain Token (GT), %25.32 ile Kucoin Shares (KCS), %24.73 ile Huobi Token (HT) ve %21.37 ile OKB çift haneli kazançlara imza atan borsa token’ları oldular.

Borsa Token’ları Lider Konumda

Borsa token’larının artan değeri, kripto para borsalarının tüm pazar üzerinde sahip olduğu derin etkiyi gösteriyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan bilgilere göre, Coinbase‘in soğuk cüzdanında 966.230 BTC bulunuyor Bu nedenle, merkezileştirilmiş borsalar sadece işlem dünyasına hakim olmakla kalmıyor, aynı zamanda giderek kripto varlıkların büyük bir kısmını da ellerinde bulunduruyor.

2018 ve 2019’un nispeten kötü geçtiği göz önüne alındığında, borsa token’larının günlük işlem hacmine göre piyasa değerlerinin düşük olması yadırganacak bir durum değil. Ancak yatırımcılar giderek daha çok borsa token’larının takip etme ve piyasa hissiyatını bu token’lar üzerinden değerlendirme eğilimindeler.

Kaynak: Beincrypto

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap