Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Büyük bir ABD kripto borsasının başkanına göre, Bitcoin (BTC), piyasa hakimiyetini Ethereum ve Solana gibi altcoin projelerine kaptırabilir. Yakın tarihli CNBC katılımında Brett Harrison, bunun nasıl olabileceğine dair düşüncelerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Brett Harrison, altcoin piyasasının Bitcoin’i sömüreceğini söylüyor

FTX.US başkanı Brett Harrison, CNBC’nin Squawk Box ile yakın tarihli bir röportajda Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi akıllı sözleşme devlerinin lider kriptonun piyasa payını kestiğini ifade etti. Harrison’a göre, Bitcoin’in dominansı zamanla azalmaya devam edecek. Harrison, nasıl bir senaryo öngördüğünü paylaşıyor:

Bitcoin baskınlığından bahsettiğimizde, zaman içinde giderek azalan Bitcoin’den gelen piyasa değeri ve piyasa dalgalanmalarının yüzdesinden bahsediyoruz. Piyasa değeri açısından, Ethereum gibi altyapılar, Solana gibi diğer alternatif PoS Blockchain’ler ve diğer çeşitli alternatif teolojilerin yükselişte olduğu görülüyor. Zamanla, tüm piyasa payının giderek daha azının tek bir kripto para biriminden, yalnızca Bitcoin’den geldiğini göreceğiz.

Harrison, kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına neden umdukları kadar hızlı girmediklerini tartışıyor. CEO’ya göre dünyanın en zengin yatırımcıları, kripto paralara yatırım yapmadan önce daha fazla düzenleyici netlik bekliyor:

Emeklilik fonları, aile ofisleri ve kriptoya girmek isteyen büyük bankalarla yüzlerce görüşme yaptık; tüm personeli kriptoyla özel olarak ilgileniyor, ancak firmaların kendileri ilgilenmiyor. Bu bir uyum ve düzenleme meselesi ve birçoğu harekete geçmeden önce ABD’de ve bizimki gibi çevre borsalarda daha fazla düzenleyici kesinlik bekliyor.

BTC Piyasası: Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir! 1

Bloomberg analistleri Bitcoin’in sıradaki hamlesini belirliyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Bloomberg’in araştırmasına göre, Bitcoin’in günlük grafiğinde düşüş rallisinin sonunda belirlen “ters baş ve omuz” formasyonu daha yüksek seviyelere işaret ediyor. Analistlere göre Bitcoin’in teorik hedefi 53.000 dolar. Bu senaryo, lider kripto para birimi aşağıdaki baş-omuz formasyonun boyun kısmını aştıktan sonra gerçekleşecek.

BTC Piyasası: Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir! 2

Bitcoin (BTC), yazım sırasında, son 24 saat içinde %3,15 yükselişle 43,962.16 dolardan işlem görüyor. Lider kriptonun dominans seviyesi 16 Ocak’taki %39,15’ten %42,96’ya ulaştı. BTC.D bu seviyeleri en son Kasım 2021 sonlarında ziyaret etti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap