Borsa İstanbul’da gün sonu: Öne çıkan pay senetleri

Borsa İstanbul’da gün sonu: Öne çıkan pay senetleri

Paylaş
BTC Piyasası: Borsa İstanbul’da gün sonu: Öne çıkan pay senetleri

Investing.com – Borsa İstanbul, sabah saatlerinde gelen alışlardan sonra gün içi işlemlerde yatay bir bantta hareket ederken kapanışa doğru aşağı yönlü bir ivmeye sahipti.

BİST 100 Endeksi, sabah seansındaki alışlarla 2.050 puan bandına kadar yükseldikten sonra yatay bir seyir izledi. Gün kapanışına doğru ise endekste aşağı yönlü bir ivme söz konusu olurken 2.041 puanda devam ediyor. BİST 100 endeksinde ortalama işlem hacminde de bir zayıflık söz konusu. Kapanışa doğru işlem hacmi, 20 milyar TL bandında bulunuyor. 

Kapanışa doğru odun, kağıt ve baskı, elektrik, kimyasal, petrol ve plastik endeksleri, yüzde 1 oranında değer artışıyla öne çıkan sektörler oluyor. Son 9 gündür yükseliş görülen Turizm endeksinin bugün yüzde 4 oranında değer kaybıyla en çok kaybeden sektör oldu.

Bankalar endeksi yüzde 1’e yakın düşüşle 1.767 puanda bulunurken holding endeksinde şu an yüzde 0,75 oranında yükselişle 1.763 puanda bulunuyor. 

İşlem hacmine göre günün en aktif hisseleri

Türk Hava Yolları (IS:THYAO) (THY), 112 milyon TL işlem hacmiyle ilk sırada yer alırken bu hisseyi 105 milyon TL işlem hacmiyle Kardemir (IS:KRDMD) D izliyor. Şişecam (IS:SISE) ise 60 milyon TL işlem hacmiyle 3. en aktif hisse senedi.

Günün dikkat çeken hisse senetleri

Bugün en çok kazandıran hisse senetlerinin başında tavan fiyatı gören iki hisse senedi var. Bunlar, Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş. (UZERB) ve Ral Yatırım Holding A.Ş. (RALYH) hisseleri olarak kaydediliyor. Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. (SILVR), yüzde 9,98 artışla şu an en çok kazandıran 3. hisse senedi konumunda.

En çok değer kaybı gören hisse senetlerinin başında ise şu an tavan fiyattan işlem gören Petrokent Turizm A.Ş. (PKENT) bulunuyor. PKNET, son 11 gündür yükselişini sürdüren hisse senetleri arasındaydı. İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. (INTEM) yüzde 9,96 düşüş ve SAN-EL Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SANEL) yüzde 9,95 oranında değer kaybıyla kapanışa doğru en çok kaybettiren ilk 3 hisse senedi arasına giriyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap