Borsa Değil! Milyonları Stoklayan Bitcoin Balinası Kim?

Borsa Değil! Milyonları Stoklayan Bitcoin Balinası Kim?

Paylaş
Borsa Değil! Milyonları Stoklayan Bitcoin Balinası Kim?

Kriptokoin.com – Dev bir balina, 14.074 BTC (93 milyon dolar) ile büyük Bitcoin depolarına yeni kripto paralar ekledi. Alıcı cüzdanında şu anda 31.850 BTC var.

Dev balina stoklarına 93 milyon dolar Bitcoin daha kattı

Son zamanlarda Kriptokoin, 337 milyon dolarlık büyük bir Bitcoin transferi hakkında rapor verdi. Sadece 40 sentlik bir ücretle, 46.000 BTC transferi kanlı bir pazarda bir anormallikti. Ancak, önde gelen diğer piyasa oyuncularının da fonları harekete geçirdiği görülüyor. Tesadüfen balina hareketi Bitcoin’in %10’luk artış gösterdiği Pazartesi sabahı gerçekleşti.

Bir kullanıcı Coincheck’ten 14.074 BTC’yi (yaklaşık 93 milyon dolar değerinde) geri çekti. Bununla birlikte, alıcı cüzdanında zaten çok miktarda Bitcoin vardı. Transferden sonra cüzdanda toplam şu an 31.850 BTC veya 231 milyon dolar civarında kripto para mevcut. Hareket Pazartesi günü erken saatlerde balina takipçisi Whale Alert tarafından bildirildi.

Bu devasa balina borsa değil! Peki kim?

Transfer için toplam ücret 12 dolar civarındaydı (0,00170948 BTC). Alıcı adresine kimin sahip olduğu belli değil, ancak Blockchain’deki faaliyet bunun özel bir cüzdan olduğunu ve borsa olmadığını gösteriyor. Twitter’da balina hareketine verilen tepkiler de büyük ölçüde olumluydu, birçoğu bunu balinaların BTC ‘biriktiğinin’ kanıtı olarak görüyor. Bazı kripto para yatırımcıları, balina hamlelerinin BTC’nin dibinin görüldüğüne dair bir işaret olabileceğine inanıyor.

Bitcoin’de  dip görüldü mü? Popüler analist buna inanıyor

Bu geri çekilmenin zamanlaması da Bitcoin’in bugün önemli ölçüde toparlandığı bir zamana denk geliyor. Önde gelen kripto para birimi, sadece 12 saat içinde %10’luk bir artışla 6.600 dolardan 7.250 dolara çıktı. Geri çekilme, spekülasyonu daha da artıran bu önemli toparlanma arasında gerçekleşti.

Kriptokoin tarafından daha önce de bildirdiği gibi, bir analist dip fiyatının zaten görülmüş olduğuna inanıyor. 6.900 dolarlık bir alım emri dolduran analist Scottmelker, bugün ‘güzel bir mumun’ düşüş eğiliminin tersine dönmeye başladığına işaret ettiğine inanıyor. Ancak analiste göre, eğilim değişikliği için Bitcoin, bugünün geri kalanı için yeşil renkte kalmalı. Bitcoin’le ile ilgili kritik fiyat tahminleri için “İşte 15 Başarılı Analistten “Düşüş Sonrası” Bitcoin Fiyat Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap