Bored Ape NFT koleksiyonunun bir parçası 2.7 milyon dolara satıldı

Bored Ape NFT koleksiyonunun bir parçası 2.7 milyon dolara satıldı

Paylaş
Uzman Coin: Bored Ape NFT koleksiyonunun bir parçası 2.7 milyon dolara satıldı

NFT çılgınlığı son sürat devam ederken, Bored Ape yani “Sıkılmış maymun” NFT koleksiyonundaki 8585 numaralı eser, dün 696.969 ETH fiyata (yaklaşık 2.7 milyon dolar) satıldı. Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun bir parçası olan bu NFT, birçok yönden farklı özellikleri bulunan “maymun”ların, başındaki taç ve boynundaki kürk ile, nadir olan versiyonları arasında yer alıyor.

Son 20 günde ise koleksiyonun içinden iki ayrı esere daha 1 milyon doların üzerinde ödeme yapıldı. Bu maymunlardan bir tanesinin de yine kürkü bulunurken diğeri ise “sayborg” (bilimkurgu filmlerinde insana benzeyen ancak robot özellikleri olan karakterler) gözlüydü.

Toplamda 5 milyon dolar harcadı

Öte yandan 8585 numaralı NFT’ye sahip olan kişi, son günlerde birkaç NFT daha aldı. Art Blocks’un Fidenza’sı için 200 ETH (yaklaşık 775 bin dolar) veren bu yatırımcı, iki CryptoPunks eseri için de, 155 ETH (yaklaşık 600 bin dolar) ve 265 ETH (yaklaşık 1 milyon dolar) ödedi. Alıcı böylece NFT’ler için kısa bir zaman dilimi içinde 5 milyon dolar harcamış oldu. Cüzdanında ise hala 1 milyon dolara yakın değerde Ethereum bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere NBA’in yıldız oyuncularından Stephen Curry de, 180 bin dolarlık bir Ape NFT’si almıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap