Booking.com Ortağı Travala Artık Tether (USDT) Kabul Ediyor!

Booking.com Ortağı Travala Artık Tether (USDT) Kabul Ediyor!

Paylaş
Booking.com Ortağı Travala Artık Tether (USDT) Kabul Ediyor!

Kripto para dostu otel ve uçak rezervasyon firması Travala, artık tartışmalı kripto para birimi Tether‘i (USDT) de desteklediğini açıkladı. 10 Ocak tarihinde yapılan açıklamada lider stablecoin USDT’nin iki milyondan fazla mülk için kullanılabilecek bir ödeme yöntemi olduğu belirtildi. Travala CEO’su Matt Luczynski konu hakkında şunları ifade etti:

“Bizim görevimizin bir kısmı kullanıcılarımıza en çok bilinen kripto paraları sunmak ve bu yüzden USDT’yi Travala.com içerisine entegre etmek bizim için çok mantıklı.”

Travala Kripto Para Desteğini Arttırdı

Travala, Tether kripto para birimine ek olarak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA) ve AVA’yı da destekliyor. Kripto para sektörüne 2017 yılında giriş yapan Tether, aslında stablecoin’lerin tanınmasını sağladı. ABD Dolarına 1’e 1 oranında endeksli olan USDT, 2017 yılında Bitcoin’in yükselişinden sorumlu tutuluyor. Tether ve Bitfinex yönetimine USDT kullanımı ile piyasayı maniple ettikleri gerekçesiyle çok fazla dava açıldı ve bunlardan 1,7 trilyon dolarlık olanı hala devam ediyor.

Tether yönetimi ise hiçbir şekilde böyle bir amaçla USDT kullanılmadığını, sirkülasyondaki her bir coin’in bir dolar ile desteklendiğini savunmakta. Bütün bu tartışmalara rağmen USDT’nin en çok kullanılan stablecoin olduğu bilinen bir gerçek. Booking.com ile ortaklığı da bulunan Travala, bu gelişme ile ciddi bir USDT kullanımına ulaşabilir.

Travala’nın yanı sıra Binance ile ortaklığı bulunan TravelByBit de kripto para yatırımcılarına coin’leri ile seyahat imkanı tanıyor ve bu sektör hızlı bir şekilde gelişiyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap