Boğa Piyasasında Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Alım Satım Tavsiyesi!

Boğa Piyasasında Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Alım Satım Tavsiyesi!

Paylaş
Boğa Piyasasında Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Alım Satım Tavsiyesi!

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin hafif hafif yükselişe geçtiği şu anlarda birçok yatırımcı ve analist boğa piyasasının seslerinin duyulduğunu ifade etmeye başladı. İki yıl süren kripto para kışı sonunda bitti ve gerçekten de bahar dönemine giriyor olabiliriz. Peki daha önce boğa piyasası görmemiş veya görse de bunu değerlendirememiş yatırımcıların en çok dikkat etmeleri gereken konular neler?

Kripto Para Alım Satım Tavsiyeleri

1) Kripto Para Borsalarında Para Tutmayın

Fonlarınızın güvenliği için yapabileceğiniz en önemli şey, alım satım işiniz bittikten sonra fonlarınızın hepsini kripto para cüzdanında tutmamak olacaktır. Kripto para borsaları alım satım için çok büyük avantajlar sunsalar da, fonların hepsini bir borsada tutmak size bağlı olmayan güvenlik risklerini arttırabilir. 2019 yılında görülen onlarca kripto para borsası hacklenmesi de bunun en büyük kanıtlarından birisi. Tabii ki bunu yaparken kendi kripto para cüzdanınızın güvenliğinden emin olmanız ve şifrenizi de Peter Schiff gibi kaybetmemeniz de önemli.

2) Sosyal Medyada Kripto Paralarınız Hakkında Konuşmayın!

2017 yılının boğa piyasasında birçok insanın sahip oldukları kripto para fonlarını paylaşmalarından dolayı kaçırıldıklarını bile gördük. İşlemsel güvenlik her zaman büyük bir önceliğe sahip olmak zorunda. Sosyal medya üzerinde ne kadar fazla kripto para birimine sahip olduğu ile övünen kişiler aslında saldırılara direkt davetiye çıkartıyorlar. Sosyal medyadaki kripto para etkinlikleriniz, Telegram veya Twitter üzerinde ilgili kripto para birimini desteklemenin üzerine çıkmamalı.

3) Kripto Para Yatırımı Yapmadan önce Kendi Araştırmanızı Yapın!

Boğa piyasasında inanılmaz bir hızla türeyen VIP Sinyal grupları veya buna benzer yatırım tavsiye gruplarına inanmayın. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey yine kendi araştırmanızı yapıp yatırımlarınızı buna göre belirlemek olacaktır. Herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce “bu analist şuraya çıkacak dedi” gibi argümanlardan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap