Bobby Lee’den Bitcoin için 2028 öngörüsü

Bobby Lee’den Bitcoin için 2028 öngörüsü

Paylaş
Bobby Lee’den Bitcoin için 2028 öngörüsü

Dünyanın ilk kripto para borsalarından biri olan Hong Kong merkezli kripto para borsası BTCC’nin kurucu ortağı ve Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’nin kardeşi Bobby Lee, Bitcoin’in altının piyasa değerini geride bırakacağını ve nihayetinde 1 milyon dolara ulaşabileceğini iddia etti.

Lee, Twitter’da yayınladığı gönderilerde, “Altın bugün yaklaşık 8 trilyon dolar. Bitcoin’in değerinin 50 katı. 2028 yılına kadar Bitcoin’in altını geride bırakacağını ve fiyatın 500,000 doları geçeceğini tahmin ediyorum.” dedi.

Lee, sözlerinin devamında öngörüsünü daha da ileri taşıyarak “Ve küresel olarak gerçekleşen tüm bu para basımıyla birlikte Bitcoin’in 1 milyon doların üzerinde olması çok olası.” ifadelerini kullandı.

Şu anda bir Bitcoin cüzdan girişiminin başında yer alan isim ayrıca, Bitcoin’in zamanla süper değerli olacak şekilde tasarlandığını belirterek “İlk 10 yıl sadece iki blok ödülü yarılanması vardı ama önümüzdeki 10 yılda 3 tane olacak (yüzde 50 daha fazla!) 20. yılda günlük üretilen Bitcoin’lerin adedi sadece yaklaşık 255 ve yıllık enflasyon yüzde 0.5’ten az olacak. Altından daha kıt!” yorumunu yaptı.

Son olarak Lee, lider kripto paranın 1 milyon dolara giden yolda birkaç patlama ve çöküş döngüsü daha yaşayacağını düşünüyor.

Bitcoin, TSİ 13.10’da kripto para borsası Bitstamp’te 8810 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap