Bloomberg’den Korkutan Bitcoin Tahmini: Büyük Düşüş Yakında

Bloomberg’den Korkutan Bitcoin Tahmini: Büyük Düşüş Yakında

Paylaş
Bloomberg’den Korkutan Bitcoin Tahmini: Büyük Düşüş Yakında

Kriptokoin.com – Günlük kapanış hareketine bağlı olarak varlıkların nereye yöneldiğini belirlemek için tasarlanmış bir teknik gösterge, Bitcoin’in yakında önemli bir geri çekilme göreceğini gösteriyor.

Bloomberg: Küresel Güç Göstergesi, Bitcoin’de kritik bir geri çekilmeye işaret ediyor

Bloomberg’e göre, Küresel Güç Göstergesi BTC’nin satım bölgesine girdiğini gösteriyor. BTC’nin mevcut yörüngesi, fiyatı yaklaşık 12.000 dolardan 10.000 dolara düşmeden hemen önce, Ağustos ayındaki fiyat hareketlerini yansıtıyor.  Küresel Güç Göstergesi, kripto paranın -aşılmaz bir direnç olduğu ortaya çıkan 12.000 dolarlık fiyat etiketi ile flört ettiği- Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 70’e yaklaşıyor. Bloomberg, psikolojik açıdan önemli olan 10.000 dolarlık bir seviyeye ulaşma girişiminin şimdiye kadar vahşice reddedildiği göz önüne alındığında aynı senaryonun gerçekleşeceğini öngörüyor.

BTC, 25 Ekim’de Çin’in Blockchain onayının tetiklediği iddia edilen yüzde 30’dan fazla artıştan bu yana aynı fiyat aralığında kaldı. Bitcoin bir kez daha 10.000 dolara dokunmayı başaramazsa boğalar kısa vadede başka bir satışla karşı karşıya kalma tehlikesi altında. Ancak herkes Bloomberg kadar karamsar değil. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde BTC fiyatının 16.000 doları kısa sürede test edebileceğini öngördü.

Geçen ayın en iyi performans sergileyen kripto parası, Bitcoin değil!

Bu arada, Venture Coinist’ten Luke Martin, piyasadaki en büyük kripto varlıklarının son dönemdeki performansına dikkat çekiyor. Coin Metrics verileri, Bitcoin’in geçen ay büyük kazançlar kaydetmediğini gösteriyor:

İşte büyük kripto paraların son 30 günü. Herkes bizi 9 bin doların üzerine getiren Bitcoin pump’ının farkında; ancak geçen ayın altcoin performansı sizi şaşırtabilir: Bitcoin Cash (BCH) yüzde 31 artış. Bitcoin SV (BSV) yüzde 56 artış. Binance Coin (BNB) yüzde 29 artış. Bitcoin forkları ve Binance’in yerel tokeni, büyük başarılara liderlik ediyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto paralardan; Bitcoin aynı dönemde %13, Ethereum %3, XRP %15 ve Litecoin %3 kazandı. Başarılı analistlerin yeni BTC tahminleri için “Bitcoin Kâhini Woo’nun BTC ve Piyasa İçin Son Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap