Bloomberg stratejisti McGlone: Yatırımcılar altından Bitcoin ve Ethereum’a geçiyor

Bloomberg stratejisti McGlone: Yatırımcılar altından Bitcoin ve Ethereum’a geçiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bloomberg stratejisti McGlone: Yatırımcılar altından Bitcoin ve Ethereum’a geçiyor

İçerik

Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone katıldığı bir programda, Bitcoin ve kripto paralardaki yükseliş beklentisinin aynı şekilde devam ettiğini söyledi.

Altının hala önemli bir korunma varlığı olduğunu ancak Bitcoin’in başarılı olduğu her gün ondan bir parça kopardığını söyleyen McGlone’un değerlendirmeleri şu şekilde:

“Bitcoin ve Ethereum, altın ile aynı sepette”

Bu sene ciddi şekilde dikkate almadığım, belki de küçümsediğim konu yatırımcıların altından çıkıp Bitcoin ve Ethereum’a geçmesiydi. İnsanlar altını, Bitcoin ve Ethereum’la aynı sepete koyuyor. Bitcoin’in %70, Ethereum’un %400 arttığı senede altın %7 düştü. Bu çok net bir gösterge”

“Bitcoin enflasyona karşı olduğu için popüler”

Bu sene için daha fazla borçlanma ve parasal genişleme bekliyorum. Limitsiz fiat para arzı devam edecektir. İnsanların Bitcoin’e geçme sebebi de, paralarının daha da devalüe olma korkusudur. Dolayısıyla ekonominin temel kurallarına göre, sınırlı arzı olan bir paranın, sınırsız arzı olanlar karşısında değeri artmalıdır.”

“Ekim ayında vadeli ETF onaylanabilir”

Yaklaşık 1 senedir grafikleri takip ediyorum. Ayrıca uzun süre kaçırdığımız bir konu da vardı, ETF’ler… Ben Ekim ayında vadeli kontrat ETF’i olsa da, bu taleplerden birinin onaylanacağını düşünüyorum. Bu SEC için de küçük bir başlangıç adımı olacaktır. Bazıları vadeli ETF’ini yeterli görmeyebilir ama hiçbir şey olmamasından iyidir. Gary Gensler da bunun mesajını vermişti. Dolayısıyla şu an için mantıklı olan bu gibi gözüküyor.

“Tarih bize 100 bin doları gösteriyor”

Bitcoin 2013 ile 2017 arasında, 1000 dolara bir direnç olarak tutunmuştu. Daha sonra yukarı doğru 10 bin dolar hareketi geldi. Daha da yukarı çıktı ama 2020’ye kadar 10 bin dolar seviyesini kendisine bir direnç olarak belirledi. Dolayısıyla tarihin bize gösterdiği burası da kırıldığı zaman Bitcoin’in 100 bin dolara gitmesi gerekiyor. Ödül yarılanmasıyla, arzın da yarı yarıya düştüğünü düşündüğünüzde ve yine halving’lerden sonra neler olduğuna bakıldığında bunun zor olmadığını söyleyebiliriz.

“Bitcoin’in başarılı olduğu her gün, altından bir parça kopardığını görüyoruz”

Bitcoin hakkında olumsuz konuşanlarının sayısının her geçen gün azaldığını görüyoruz. Dijital dolardaki hacim de gittikçe artıyor. Tether’den bahsedecek olursak ilk 10 kripto para içinde yer alan bir kripto para. İnsanlar artık bu tarafa doğru kayıyor. Altını şu an hala övenleri ya da sonsuza kadar bir koruma varlığı olduğunu söyleyenleri görünce hak veriyorum ama otomobilden önce de at arabaları ulaşım aracıydı. Sonuç olarak, Bitcoin’in başarılı olduğu her gün, altından bir parça kopardığını görüyoruz. Bu sene de, bunun en büyük örneği oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap