Bloomberg: Elde Edilen Verilere Göre Bitcoin Düşebilir

Bloomberg: Elde Edilen Verilere Göre Bitcoin Düşebilir

Paylaş
Bloomberg: Elde Edilen Verilere Göre Bitcoin Düşebilir

Bloomberg yayınladığı raporda Bitcoin hakkında çarpıcı veriler ortaya koydu. Paylaşılan bu raporda, anahtar fiyat hareketi göstergelerinden elde edilen verilere göre Bitcoin’in fiyatının tekrardan düşebileceği belirtildi. Yayınlanan bu raporda ayrıca Bitcoin için alım talebinin git gide düşeceği ve bu sebeple BTC satın alma baskısının artabileceği iddia ediliyor. Bloomberg paylaştığı raporda, MACD göstergelerinin şubat ayı verilerinin dikkatle incelendiğini ve Bitcoin’in aşağı yönlü bir hareket eğiliminde olduğunu ifade etti. MACD, bir menkul varlığı taban ve tavan fiyatının ortalaması arasındaki ilişkiyi takip eden bir göstergedir.

Bundan birkaç hafta önce Bitcoin 4 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu seviyenin üzerinde fazla tutunamadı ve birkaç saat içerisinde tekrar 4 bin doların altına düştü. Bloomberg yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 4 bin dolar seviyesini geçene kadar satın alma baskısı ile karşı karşıya kalacağını açıkladı. Bloomberg’in ünlü analisti Mike Mcglone şu açıklamalarda bulundu: “Şu anki mevcut durum tıpkı 2018 yılına benziyor. Fiyatlarda ciddi bir artış yaşanmazken, dar aralıklarla güç kazandığını görebiliriz.” ifadelerini kullandı.

EToro’nun analistlerinden olan Mati Greenspan ise yatırımcıların mevcut yatırımlarını altcoinlere yatırması için BTC’yi beklediklerini ifade etti. Greenspan, “Kripto para dünyasının birçok yatırımcısı bu zamanda altcoinlerin potansiyelinin daha yüksek olduğunu söylüyor. Haksızda sayılmazlar. Bitcoin ve Ethereum gibi kemik coinler yerinde sayarken bazı altcoinler %200’leri bulan artışlar yaşadı.” açıklamasında bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap