Bloomberg: Bitcoin Küresel Belirsizlik Esnasında Daha Çekici!

Bloomberg: Bitcoin Küresel Belirsizlik Esnasında Daha Çekici!

Paylaş
Bloomberg: Bitcoin Küresel Belirsizlik Esnasında Daha Çekici!

Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer, Ikigai Asset Management CIO’su Travis Kling ve Blockchain piyasaya sorumlusu Charles McGarraugh Bloomberg’in düzenlediği etkinlikte bir araya gelip hem kripto para piyasasını hem de küresel finans piyasasını değerlendirdi.

İlk olarak lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) resesyon dönemlerinde daha çekici bir hal aldığını belirterek lafa giren McGarraugh, BTC’nin genel olarak belirsizlik dönemlerinde öne çıkan bir varlık olduğunu ispatladığını vurguladı ve ”bu fikre tamamen katılıyorum” ifadesini kullandı.

John Pfeffer ise Bitcoin’in dijital altın olma yolunda ilerlediğini, eninde sonunda bunun gerçekleşeceğini belirterek, Bitcoin’in zaten bu yola girmiş olduğunu ifade etti. Bitcoin’in birçok küresel ve kurumsal yatırımcının portföyünde bulunması gereken bir varlık olduğunun altını çizen Pfeffer, yaşanan mevcut fiyat düşüşünün kısa vadeli bir hareket olduğunu da açıkladı.

Bitcoin Değer Saklama Aracı Mı?

Bitcoin’in riskli bir varlık olduğunu söyleyen Travis Kling ise, bunun belirli yatırım karakteristiklerine sahip olduğunu ve gitgide daha çekici hale gelmeye başladığını açıkladı. Ülkelerin para politikasında değişime gitmesini zorunlu kılacak varlığın Bitcoin olduğunu açıklayan Kling, günümüz yatırımcılarının Bitcoin’e para aktarma sebebini de şöyle açıkladı:

”Günümüzdeki BTC yatırımcıları bir değer saklama aracı olarak Bitcoin’e yatırım yapmıyorlar. Biz bunun iyi bir değer saklama aracı özelliklerine sahip olduğunu söylediğimiz için bunun değer saklayabilecek iyi bir araç olduğu spekülasyonunu yaratıyoruz ve yatırım tamamen buna yapılıyor.”

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap