Bloomberg analistinden “halving” uyarısı: Yanlış yorumlanıyor

Bloomberg analistinden “halving” uyarısı: Yanlış yorumlanıyor

Paylaş
Bloomberg analistinden “halving” uyarısı: Yanlış yorumlanıyor

Kripto para piyasasındaki yaygın kanı, Bitcoin‘de Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasının (halving) fiyatta yükseliş yaratacağı iken Bloomberg editörü ve analist Joe Weisenthal aksini düşünüyor.

Weisenthal, son Bloomberg Business bülteninde madencilerin kazandığı BTC miktarını %50 azaltacak olan olayın kripto para topluluğu tarafından yaygın şekilde yanlış anlaşıldığı iddiasında.

Weisenthal, “2020 yılının Mayıs ayında üretilen Bitcoin miktarı yarı yarıya azalacak ve teori (umut?), azalan arzla beraber fiyatın fırlayacağı şeklinde. Yani arz ve talep meselesi. Elbette, verimli piyasaların en zayıf şekline bile inanan herkes bunun saçmalık olduğunu düşünecektir. Piyasalar sürprizler ve bilinmeyen olaylarla yön alırken Bitcoin arz programı açık seçik bir biçimde şeffaftır.” diyor.

Bloomberg editörü, Bitcoin’in trader’ların beklediği gibi hareket etmediği durumda oluşacak hayal kırıklığı sonucunda yükseliş yerine daha da düşebileceğini belirtiyor.

Weisenthal, “Dahası, sadece 21 milyon coin olacağı gerçeği kripto para piyasalarıyla içli dışlı olmayanlar arasında bile son derece iyi biliniyor. Bu kadar belli olan hiçbir şey fiyatta bir fark yaratamaz ancak topluluğun önde gelenleri bunun fiyatlanmadığına inanıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Her 4 yılda bir gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanmalarının üçüncüsü için 14 Mayıs 2020 tarihine geri sayım yapılıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap