Bloomberg Analistinden Bitcoin Uyarısı

Bloomberg Analistinden Bitcoin Uyarısı

Paylaş
Bloomberg Analistinden Bitcoin Uyarısı

Bloomberg analistlerinden olan Mike McGlone, Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çekti. McGlone yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 2017 yılından beri en yüksek alım dönemini yaşadığını belirtti ve bu durumun ani bir düşüşün habercisi olduğunu ifade etti. Cointelegraph tarafından yapılan habere göre Mike McGlone, Bitcoin’e bu zamanda aşırı bir talebin olduğunu belirterek çok fazla alımın yapıldığını söyledi.

5 nisanda yayınlanan nota göre Bitcoin, 2017 senesinde gördüğü 20 bin dolar seviyesindeyken bile bu kadar çok alım gerçekleşmemişti. Bloomberg’in ünlü analisti McGlone, geçmiş dönemlerde de bu gibi örnekleri sıkça gördüklerini belirtti. Ünlü analist, bu yükselişlerin genelde birkaç hafta sürdüğünü sonrasında ise ciddi düşüşlerin yaşandığını söyledi. McGlone, Bitcoin’in neden bu denli çok yükseldiği ile ilgili soruya ise şu yanıtı verdi: “Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan yükselişlerin nedenini ikiye ayırabiliriz. Bunlardan ilki fiyat sıkışması, bir diğeri ise düşük volatilite. Böyle bir büyümeden sonra üzülerek söylüyorum ki bir kriz bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

ProChain Capital Başkanı David Tawil’de McGlone’u destekleyici açıklamalarda bulundu. Tawil yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının düşüş eğiliminde olduğunu açıkladı. Tawil açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Kripto para piyasasında negatif bir hareket görmek yerine pozitif hareketler görmeyi tercih ederim.” şeklinde konuştu. Tawil tarafından yapılan bu açıklamanın yeteri kadar iç rahatlatıcı olmadığı ve negatif olduğu Bloomberg tarafından vurgulandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap