Bloomberg analisti McGlone: Bitcoin 2022’de önplâna çıkacak

Bloomberg analisti McGlone: Bitcoin 2022’de önplâna çıkacak

Paylaş
Uzman Coin: Bloomberg analisti McGlone: Bitcoin 2022’de önplâna çıkacak

Bloomberg’de yayımladığı kripto para raporuyla dijital varlık yatırımcılarının takibindeki isimlerden olan Mike McGlone, Twitter’dan Bitcoin’de dip seviyenin henüz tam anlamıyla görülmemiş olabileceğini belirtti ancak olumlu mesajlar da verdi.

Yeni yayımlanan kripto para raporunda Bitcoin için 100 bin dolar eşiğinin gelebileceğini belirten McGlone, buna rağmen önemli bir düşüş yaşanması ihtimalini de yok saymıyor. Konuyla ilgili tweet atan tecrübeli analist şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de dip gelmiş olabilir mi? Eğer hisse senetleri piyasalarında gelmediyse, burada da gelmiş olma olasılığı düşük… 2022 yılında birçok varlık, 2021 yılının aşırılıklarından doları güçlü deflasyonist politikaların etkisinde kalacak. Ancak Bitcoin, küresel dijital teminat özelliğinin her geçen gün olgunlaşmasıyla birlikte bu anlamda kendini diğerlerinden ayıracak bir şekilde öne çıkacaktır.”

ETF’leri bilmişti

Geçtiğimiz sene yaz aylarında Bitcoin’in 29 bin dolara kadar düştüğü bir dönemde “Bitcoin’in 60 bin dolara gitme olasılığı, 20 bine düşmesinden daha fazla” diyen ve bu konuda önemli bir tahmini başarılı olan McGlone, Eylül ayında da Ekim’de Bitcoin ETF’lerinin kabul edilebileceğini söylemiş ve Bitcoin’in bu dönemde ciddi yükseliş yaşayabileceğini belirtmişti. Ekim’de gelen ETF kabullerinin ardından da Bitcoin, Kasım ayında 69 bin dolara kadar çıkmıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda en büyük kripto para yaklaşık 44 bin 400 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap