BlockFi yöneticisinden 2022 yorumu: FOMO bekliyorum

BlockFi yöneticisinden 2022 yorumu: FOMO bekliyorum

Paylaş
Uzman Coin: BlockFi yöneticisinden 2022 yorumu: FOMO bekliyorum

Kripto para borç ve faiz verme platformu BlockFi’ın kurucusu ve operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Flori Marquez, Yahoo Finance’e, Bitcoin ve kripto paraların gidişatı ve geleceğe dönük görüşleriyle ilgili bir röportaj verdi. BlockFi şirketinin elde ettiği verilerle ilginç rakamlar ortaya koyan Marquez, Bitcoin konusunda Amerikalıların ciddi oranda adaptasyon yakaladığını ve dev hareketler tespit ettiklerini söyledi.

“Kripto parayı duymamışlardı bile…”

Geçen seneden bu yana Bitcoin’in %112’lik getiri sağladığını, aynı dönemde bu rakamın altın için %4, S&P 500 için ise %24 olduğunu belirten Marquez şunları söyledi:

“Son 1 aydaki volatiliteye ve düşüşe rağmen Bitcoin geçen seneden bu yana en iyi yatırım olma özelliğini koruyor. Bu sene kripto paralar için olağanüstüydü. Biz de bazı hareketler hakkında fikir sahibi olmak için verileri ciddi şekilde imcelemeye karar verdik. Aldığımız ilginç sonuçlar var. Örnek olarak 10 kişiden biri bu sene kripto para hediyesi vermeyi düşünüyor. Bugün Amerikalıların 3’te 2’si kripto paralar hakkında konuşmayı tercih ediyorlar ancak bu rakam 5 sene önce %1’di. Yine 5 sene önce Amerikalıların %1’i kripto para işlemi yapmıştı, %50’si ise kripto para diye bir şey duymamıştı bile…”

“Bitcoin ödülü kazanıp tutuyorlar”

BlockFi’ın Bitcoin ödülü kazanma özelliği bulunan VISA kredi kartını yaklaşık 75 bin müşterinin kullandığını belirten Marquez, bunun çok ciddi bir rakam olduğunu çünkü birçok fintech şirketinin bile ilk yıllarında 10 bin kart hedefini tutturmaya çalıştıklarını belirtti:

“Müşterilerimizin 3’te 2’si, Bitcoin ödüllü kartımızı çıkardığımızdan bu yana, nakit geri ödemeli ödül kartlarıyla daha az harcama yapıyorlar. Adeta uzun dönem ‘hodler’ düşünce tarzıyla hareket ediyorlar ve kazandıkları Bitcoin ödüllerini de nakde çevirmiyorlar. Bitcoin’i onlara yıllık oranda ciddi getiri sağlayacak bir varlık olarak görüyorlar.”

“2022’de FOMO bekliyorum”

Önümüzdeki sene daha fazla Amerikalı müşteri beklediklerini ve bunların da muhtemelen ilk kez kripto paralarla tanışan kişiler olacağını belirten Marquez, bu yeni kullanıcı kitlesinin de bir FOMO yaratmasını beklediğini söyledi:

“Endüstri çok popüler hale geldi. Artık nakit insanların gözünde çok daha az kullanışlı bir varlık haline geldi. İnsanlar muhtemel kazanç fırsatlarını kaçırmak istemiyor. Tatil dönemlerinde insanlar 2021’deki kripto para yatırımlarını birbirlerine anlatacaklardır. 5 sene öncesine göre çok daha konuşulabilir durumdayız. Pandemide bunun örneklerini gördük ama ben 2022’de de, geleneksel iş dünyasından fintech ve kripto para alanına geçişin devam edeceğini düşünüyorum. Regülasyonlardaki netlik de ana akım benimsenmeyi artıracaktır. Regülatörlerle bu evren çok daha güvenli hale gelecektir”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap