Blockchain sertifikası geliyor: Birleşmiş Milletler ve Volkswagen destekliyor

Blockchain sertifikası geliyor: Birleşmiş Milletler ve Volkswagen destekliyor

Paylaş
Blockchain sertifikası geliyor: Birleşmiş Milletler ve Volkswagen destekliyor

Alman mühendislik danışmanlığı firması DMT, hammaddelerin kaynağını izleyen Blockchain bazlı bir sertifikasyon programı olan CERA’yı başlattı. Volkswagen, Fairphone ve Birleşmiş Milletler’i içeren danışma kurulunun üyeleri, CERA’nın hammadde endüstrisi için evrensel bir standart olacağını umuyor.

Blockchain teknolojisi ile hammaddelerin sürdürülebilirlik sorunları çözülüyor

Çarşamba günü yapılan basın açıklamasına göre, hammadde endüstrisinin sosyal, çevresel ve etik etkilerini izlemeye yardımcı olan düzinelerce standart var. CERA’nın proje direktörü Dr. Andreas Hucke “CERA, hammaddelerde karmaşıklık ve sürdürülebilirlik standartlarının tutarsızlığı sorununu çözüyor.” dedi.

CERA dört sertifikayla sorunları basitleştiriyor: Hazırlık Standardı “keşif ve değerlendirme”; Performans Standardı “madencilik, işleme ve arıtma”; velayet zinciri standardı “ticari mallar ve maden işletmesi”; ve Nihai Ürün Standardı “nihai ürün ve bileşenleri”.

Bilgileri iki veritabanında kaydediyor: Birincisi, sadece işletmeler ve hissedarlar dahil kayıtlı kullanıcılar tarafından erişilebilen özel, engellemesiz bir “Çekirdek CERA Veri Tabanı”. İkincisi ise bir ham madde yolculuğunu izlemek ve CERA sertifikasyonunu belirlemek isteyen herkesin erişebileceği, Blockchain tabanlı veritabanı.

CERA için planlar ilk kez 2015 yılında DMT tarafından hazırlandı. Lityum ve kobalt madenciliğinde sürdürülebilirliği hedef alan pilot projeler bu yıl başlayacak. CERA ayrıca, gelecek yıl yayınlanacak olan Gözetim Zinciri sertifikası için pilot proje ortakları arayışında.

decrypt

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap