Blockchain İşlerine Olan İlgi Artmaya Devam Ediyor

Blockchain İşlerine Olan İlgi Artmaya Devam Ediyor

Paylaş
Blockchain İşlerine Olan İlgi Artmaya Devam Ediyor

Bütün dünya dev bir ekonomik krizin eşiğinde ve ABD ekonomiye trilyonlarca dolarlık likidite enjekte etmeye devam ediyor. İnsanların birçoğu işini kaybederken geri kalanların büyük bir kısmı da kaybetme korkusu yaşıyor.

Blockchain Sektöründeki İhtiyaç Büyüyor

Buna rağmen kripto para ve blockchain odaklı işlere olan ilgi ve iş bulma oranı hiç düşmeden artmayı sürdürüyor. ABD geçtiğimiz günlerde tarihindeki en büyük işsizlik oranını gördü ve durum hiç iç açıcı gözükmüyor. ABD’nin lider kripto para borsalarından Kraken ise iş gücünü %10 arttırmayı planladığını belirtti.

Şu an için 800 çalışanı bulunan Kraken yaklaşık 67 kişiyi daha kadrosuna katacak ve bunu önümüzdeki haftalarda küresel durum büyük ihtimalle daha da kötü bir hal alırken yapacak.

ABD’nin önde gelen iş arama platformlarından olan Indeed.com da geçtiğimiz Aralıka yında 114,5 milyon blockchain odaklı iş ilanı olduğunu kaydetmişti. 2020 yılının Şubat ayına bakıldığında ise bu ilan sayısının %3 arttığı yani küresel krize rağmen blockchain odaklı çalışan ihtiyacının yükseldiği görülüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap